Paaiškėjo Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatos tyrimų rezultatai: organizme – sunkieji metalai

Paaiškėjo Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatos tyrimų rezultatai: organizme – sunkieji metalai


Paaiškėjo Alytaus gaisrą gesinusių ugniagesių sveikatos tyrimų rezultatai dėl sunkiųjų metalų. Jie rodo, kad penki iš aštuonių tirtų metalų viršijo normas. Labiausiai – aliuminis, taip pat rasta arseno, chromo. Kelių ugniagesių – padidėję gyvsidabrio bei kadmio kiekiai. Ugniagesių sveikata ir toliau bus atidžiai stebima.


Spalį Alytaus padangų perdirbimo įmonėje kilusį gaisrą gesinusių ugniagesių organizme rastas didesnis sunkiųjų metalų kiekis. Iš aštuonių tirtų normą viršijo penki.


„Kas mus nustebino, tai buvo aliuminio dideli kiekiai, beveik kiekvienas ugniagesys gavo dozes, kartais viršijo vertes. Padidinti kiti metalai – arsenas, žinomas iš kriminalinių istorijų, o kitas dalykas yra ir chromas“, – LRT TV naujienų tarnybai sakė Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro direktorius Marius Buitkus.


Tirta 40 ugniagesių. Pasak medicinos centro direktoriaus, visų organizme labiausiai normą viršijo aliuminis – iki 10 kartų. Chromo daugiau kone visų tirtųjų organizmuose – 9 iš 10. Jis normą viršija 70 procentų. Šiek tiek didesnė arseno koncentracija rasta kas antro ugniagesio organizme. Keliems asmenims padidėjęs gyvsidabrio bei kadmio kiekis.


Pasak LRT.lt, netrukus ugniagesiams planuojama atlikti dar vienus tyrimus – kiek jų organizme yra vėžį sukeliančių medžiagų – dioksinų. Nustatyti, ar didesnis metalų kiekis organizme susijęs būtent su Alytuje kilusiu gaisru – neįmanoma.