Naujausi partijų reitingai: „valstiečių“ palaikymas toliau traukiasi

Naujausi partijų reitingai: „valstiečių“ palaikymas toliau traukiasi


Naujausios visuomenės apklausos rodo toliau krintančius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) reitingus. Naujienų portalo DELFI užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ lapkričio 19–29 dienomis atliktų apklausų duomenimis, valdančioji „valstiečių“ partija atsidūrė trečioje reitingų lentelės vietoje.


Kaip skelbia portalas DELFI, Lietuvos „valstiečių“ reitingas spalį buvo 10,2 proc., o lapkritį – 7,5 procento. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) atsidūrė antroje vietoje. LSDP reitingas spalį buvo 6,9 proc., o lapkritį – 8 procentai.


Pirmoje reitingų lentelės vietoje išlieka opozicinė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), už ją spalį būtų balsavę 18 proc., o lapkritį – 19,1 proc. respondentų.


Už Darbo partiją spalį būtų balsavę 5,5 proc., lapkritį – 7,2 proc., už Liberalų sąjūdį – atitinkamai 6,3 proc. ir 6,6 proc. respondentų.


Kaip skelbia portalas DELFI, Aušrinės Armonaitės vadovaujamos Laisvės partijos reitingas spalį buvo 3,5 proc., lapkritį – 3,4 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – atitinkamai 3,2 proc. ir 3,3 proc., o partijos Tvarka ir teisingumas – atitinkamai 5 proc. ir 3,1 proc. Už Naglio Puteikio vadovaujamą Lietuvos centro partiją „Gerovės Lietuva“ spalį būtų balsavę 2,9 proc., lapkritį – 2,7 proc., už Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjungą – atitinkamai 1,5 proc. ir 2,3 proc. respondentų. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos reitingas lapkritį buvo 1,6 proc., o Žaliųjų partijos – 1,1 procento.


13,9 proc. apklaustųjų teigia nežinantys, už ką balsuoti, arba į užduotą klausimą neatsakė.