Raginimų sulaukusi premjerė nesiruošia keisti ministrų likus keliems mėnesiams iki rinkimų

ELTA / Andrius Ufartas


Tęsiantis diskusijoms apie galimus pokyčius Vyriausybėje, premjerė Ingrida Šimonytė sako nematanti poreikio keisti ministrus. Visgi, kaip pabrėžia ji, kiekvienas panašus procesas yra gera galimybė įsivertinti nuveiktus darbus.


„Poreikio tikrai nematau, bet faktas tas, kad kiekvienas pasikeitimas yra ir galimybė ne tik man, bet ir kitiems žmonėms kažkokį savo vertinimą turėti. Taip pat įsivertinti ir patiems ministrams, ar norėtų darbą tęsti, ar galvoti apie kažkokius kitus planus“, – ketvirtadienį „Info TV“ televizijai sakė I. Šimonytė.


„Niekada nekėliau sau tikslo pradėti kadenciją ir pabaigti ją su tuo pačiu kabinetu“, – pažymėjo ji.


Prezidentūrai leidus suprasti, kad labiausiai yra abejojama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko darbu bei antradienį šalies vadovo vyriausiajai patarėjai Irenai Segalovičienei išsakius pastabas dėl sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, premjerė į diskusiją apie šių ministrų galimybę dirbti toliau nesileidžia.

REKLAMA


„Nesivelsiu į asmeniškumus. Ypatingai į tuos, kuriuos inspiruoja prezidento patarėjai. Tai yra klausimas, kuris sprendžiamas ministro pirmininko ir prezidento“, – pabrėžė I. Šimonytė, pridurdama, kad su šalies vadovu apie konkrečias asmenybes nėra kalbėjusi.


„Girdžiu tas pastabas, kad vienas ar kitas ministras nedirba idealiai, bet politikoje esu jau seniai ir žinau, kad idealiai dirba tik tas politikas, kuris iš viso nieko nedirba“, – akcentavo ji.


Prezidentas Gitanas Nausėda laikosi pozicijos, jog verta kritiškai peržiūrėti kadenciją baigiančios Vyriausybės sudėtį. Šalies vadovas užsiminė, kad turi konkrečias pavardes ministrų, kuriuos, jo požiūriu, būtų galima pakeisti po to, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus.


Tačiau valdantieji ir premjerė tokias prezidento intencijas vertina kritiškai. Dešiniųjų teigimu, apsispręsti dėl ministrų darbo turi Vyriausybės vadovė. Be to, pažymi jie, abejonių kelia raginimai keisti ministrus kai iki Vyriausybės ir Seimo kadencijos pabaigos liko keli mėnesiai.

REKLAMA


Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus, kai išrenkamas prezidentas. Įgaliojimai laikomi grąžintais, kai ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda premjerui eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir bus suformuotas naujas Ministrų kabinetas.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)