Ketvirtadienis – paskutinė išankstinio balsavimo diena

Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.


Ketvirtadienis – paskutinė išankstinio balsavimo antrajame šalies prezidento rinkimuose diena.


Rinkėjai balsuoti iš anksto kviečiami nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.


Ketvirtadienį savo balsą atiduoti ketina abu kandidatai į prezidentus – dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.


Paskutinę išankstinio balsavimo dieną savo valią taip pat pareikš prezidentas Valdas Adamkus, socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei pirmajame rinkimų ture dalyvavęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keltas kandidatas Giedrimas Jeglinskas.


VRK duomenimis, per dvi pirmąsias išankstinio balsavimo dienas antrajame prezidento rinkimų ture iš viso balsavo 103,5 tūkst. rinkėjų. Tai yra 4,31 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.


Aktyviausiai savo valią reiškė Neringos savivaldybės gyventojai, vangiausiai – Šalčininkų rajono rinkėjai.

REKLAMA


Antradienį prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.


Kaip ir prieš penkerius metus, antrajame rinkimų ture susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda, už kurį pirmajame rinkimų ture balsavo 43,95 proc. rinkėjų, ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė. Prieš dvi savaites ji pelnė 20,05 proc. rinkėjų balsų.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>