Rokiškio rajono savivaldybė siekia pritraukti trūkstamų gydytojų: numato vienkartines išmokas nuo 15 iki 50 tūkst. eurų

Rokiškio rajono savivaldybė siekia pritraukti trūkstamų gydytojų: numato vienkartines išmokas nuo 15 iki 50 tūkst. eurų


Rokiškio rajono savivaldybė patvirtino naują finansinės paramos gydytojams skyrimo tvarką, pagal kurią į rajoną dirbti atvyksiantiems specialistams numatoma 15 tūkst. eurų vienkartinė išmoka. Visgi, pasiūlyme yra ir papildomų sąlygų – gydytojas turi įsipareigoti savivaldybėje dirbti ne trumpiau kaip 2 metus, ne mažesniu kaip vieno etato krūviu ir deklaruoti gyvenamąją vietą Rokiškyje.


Šiais metais gydytojų pritraukimui suplanuotas 100 tūkst. eurų biudžetas, skelbia Rokiškio rajono savivaldybė.


„Pagal naująją tvarką vienkartinė 15 tūkst. eurų išmoka neatskaičius mokesčių skiriama gydytojui, jei jis įsipareigoja Rokiškio rajono ASPĮ dirbti ne trumpiau kaip 2 metus, ne mažesniu kaip vieno etato darbo krūviu ir deklaruoja gyvenamąją vietą Rokiškio rajono savivaldybėje. Jeigu gydytojas dar trims metams pratęsia darbo sutartį su ASPĮ ir įsipareigoja iš viso išdirbti 5 metus, jam gali būti papildomai skiriama 20 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių vienkartinė išmoka. Tokiu atveju išmoka gydytojui siektų 35 tūkst. eurų“, – skelbia Rokiškio savivaldybė.


Be to, numatoma, jog išskirtiniais atvejais gydytojui gali būti skiriama 50 000 eurų neatskaičius mokesčių vienkartinė išmoka, jei jis įsipareigoja ASPĮ dirbti ne trumpiau kaip 5 metus, ne mažesniu kaip vieno etato darbo krūviu ir deklaruoja gyvenamąją vietą Rokiškio rajono savivaldybėje. Tokia vienkartinė išmoka būtų mokama dalimis – 20 tūkst. eurų mokama įsipareigojus dirbti ASPĮ, kiti 30 tūkst. eurų būtų išmokami atidirbus ne mažiau kaip vienerius metus.

REKLAMA


Vis dėlto gydytojai, jau dirbantys ASPĮ ar pereinantys iš vienos Rokiškio rajono ASPĮ į kitą, pretenduoti į finansinę paramą neturi teisės, skelbia savivaldybė.


„Taip pat, jeigu yra finansuojami pagal kitas rėmimo tvarkas ar vykdo sutartinius įsipareigojimus ASPĮ. Finansinė parama taip pat nebus skiriama gydytojams, kurie dirbo rajono ASPĮ ir iki naujos sutarties sudarymo praėjo mažiau kaip 5 metai“, – skelbiama pranešime.


Be to, gydytojui nutraukus darbo sutartį su ASPĮ anksčiau įsipareigoto termino, jis turės grąžinti visą išmokėtą sumą, praneša savivaldybė.


Kaip informuoja Rokiškio rajono savivaldybė, nuo 2020 m. finansine parama rajone jau pasinaudojo 9 trūkstamų specialybių gydytojai: 5 VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje ir 4 VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre.


Pranešama, kad toks sprendimas priimtas tikintis paskatinti trūkstamų gydytojų atvykimą ir įsidarbinimą savivaldybės gydymo įstaigose.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>