Ramina dėl „Bild“ pranešimo apie Baltijos šalių puolimą: sunku tikėtis, kad dabar Rusija pradės telkti pajėgas kitose kryptyse

Ramina dėl „Bild“ pranešimo apie Baltijos šalių puolimą: sunku tikėtis, kad dabar Rusija pradės telkti pajėgas kitose kryptyse


Vokiečių leidiniui „Bild“ paskelbus, kad Vokietijos ginkluotosios pajėgos ruošiasi Rusijos provokacijoms NATO rytiniame flange, į tai sureagavo ir Lietuvos Krašto apsaugos ministerija (KAM). Pasak ministerijos, Ukrainoje tęsiantis intensyvioms kovoms, Rusija neturėtų resursų atidaryti antrojo fronto.


„Nepasibaigus kovoms Ukrainoje, sunku tikėtis, kad Rusija perskirstys prioritetus ir pradės telkti pajėgas kitose kryptyse“, – teigė KAM.


Visgi, ministerijos teigimu, Rusija strategine Vakarų kryptimi planuoja ilgalaikį pajėgų didinimą.


„Tam numatomi infrastruktūros ir dalinių plėtros planai, vyksta struktūriniai ir pavaldumo pokyčiai“, – nurodė KAM, remdamasi Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) vertinimu.


Anot KAM, AOTD praėjusiais metais viešai teiktas Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas iš esmės nesikeičia.


„Rusija išlaiko reikšmingus pajėgumus ir juos nuolat pildo prie fronto linijos Ukrainoje. Nepralaimėti karo šiuo metu yra Rusijos prioritetas ir ji skiria tam atitinkamus resursus“, – pirmadienį nurodė ministerija.


Leidinys „Bild“ paskelbė ištraukas iš galimai slapto Vokietijos gynybos ministerijos parengto dokumento. Jame daroma prielaida, kad eskalacija tarp NATO ir Rusijos gali įvykti jau 2024 metų vasarį.

REKLAMA


Taip pat, pasak „Bild“, 2025 metais blokas gali prieiti prie tiesioginės konfrontacijos su Rusijos kariuomene, tikėtina, Baltijos šalių pašonėje. „Bild“ pabrėžė, kad scenarijus yra NATO pratybų, kurios vėliau šiais metais bus surengtos Baltijos šalyse, legendos dalis.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)