Pirmąją sausio savaitę bus sudarytas 2024 m. karo prievolininkų sąrašas

Pirmąją sausio savaitę bus sudarytas 2024 m. karo prievolininkų sąrašas


Kitų metų sausio 4 d., ketvirtadienį, Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromas 2024 m. karo prievolininkų sąrašas, į kurį bus įtraukti konstitucinę pareigą turintys atlikti jaunuoliai.


„Mes nuosekliai siekiame didinti šauktinių skaičių, kuris leistų padidinti gynybai parengtų piliečių skaičių ir paspartintų aktyviojo kariuomenės personalo rezervo formavimą. Inicijavome Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektą, kuris, jei jį priims Seimas, jau 2025 m. leis išplėsti tarnybos galimybes, rinktis įvairius variantus ir pirmiausia kvies atlikti tarnybą iškart pabaigus mokyklas ir sulaukus 18 metų. Taip pamažu judėtume visuotinio šaukimo link, jei būtų partijų politinis sutarimas dėl papildomos kariuomenės plėtros“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.


Kaip skelbia Lietuvos Kariuomenė, kitais metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) planuojama pašaukti per 3800 tūkst. asmenų. Dar keli šimtai aukštųjų mokyklų studentų ar absolventų tarnybą galės atlikti dalyvaudami jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose (JKVM).

REKLAMA


Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama vasario pradžioje – Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje (visą 2024 m. šaukimo planą rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą).


Atkreiptinas dėmesys, kad į karo prievolininkų sąrašą įtraukiami visi konstitucinę pareigą turintys atlikti jaunuoliai, – net ir tie, kurie dar anksčiau pateikė prašymus savo noru atlikti NPPKT. Pastarieji turės galimybę pasirinkti tarnybos laiką ir vietą, pretenduoti į didesnes kaupiamąsias išmokas.


Studijuojantieji šalies aukštosiose mokyklose į sąrašą nebus traukiami, tačiau bus įtraukiami vieną kartą po studijų baigimo, todėl norintieji atlikti konstitucinę pareigą, turi teisę stabdyti studijas NPPKT laikotarpiui arba studijuoti ir per tris metus baigti JKVM ar atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose.


Neįtraukti į karo prievolininkų sąrašą dėl studijų ir per jas neatlikę karo tarnybos jaunuoliai gali būti šaukiami dar vienerius metus po studijų baigimo iki 26 metų amžiaus.


Į sąrašą neįtraukti jaunuoliai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau galės rinktis karo tarnybą savo noru. Jiems bus sudarytos galimybės pasirinkti norimą tarnybos vietą ir laiką bei gauti maksimalias kaupiamąsias išmokas.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)