Epideminį sergamumo lygį siekia vis daugiau savivaldybių

Epideminį sergamumo lygį siekia vis daugiau savivaldybių


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga skaičius kas savaitę didėja.


Pasak NVSC, nuo lapkričio 27 iki gruodžio 3 dienos bendras sergamumo rodiklis siekė 1603 atvejo 100 tūkst. gyventojų, kai lapkričio 20–26 dienomis – 1404,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.


Mažiausias sergamumo rodiklis praėjusią savaitę užregistruotas Panevėžio apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje.


Praėjusią savaitę epideminį sergamumo lygį pasiekė 22 savivaldybės. Visgi epidemijos nė viena savivaldybė nėra paskelbusi, praneša NVSC.


Pastarąją savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 18 asmenų: 11 vaikų ir 7 vyresni nei 65 metų asmenys. Intensyvios terapijos skyriuose buvo gydomas vienas asmuo.


Šiuo metu sergamumo pakilimas fiksuojamas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Lyginant šių ir praėjusių metų to pateis laikotarpio situaciją, tiek sergamumo, tiek patekusiųjų į ligonines, tiek mirčių rodikliai yra panašūs, informuoja NVSC.

REKLAMA


Pasiskiepijusiųjų gretos didėja

Nuo rugsėjo mėnesio sezoninio gripo vakcina pasiskiepijo 204 509 asmenys. Nuo spalio 5 dienos COVID-19 vakcina pasiskiepijo 44 747 asmenys.


NVSC specialistai primena, kad sparčiai augant sergamumui, pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 ligos galima vieno vizito pas gydytoją metu. Nuo šių ligų ypač rekomenduojama pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 09 (2024)

    Savaitė - Nr.: 09 (2024)