Parlamentarai siekia griežtinti baudas už neteisėtą prekybą elektroninėmis cigaretėmis

Parlamentarai siekia griežtinti baudas už neteisėtą prekybą elektroninėmis cigaretėmis


Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, siūlančias numatyti atsakomybę už neteisėtą elektroninių cigarečių pardavimą.


Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės Morganos Danielės pateiktame projekte siūloma įteisinti nuo 140 iki 400 eurų siekiančias baudas už neteisėtą elektroninės cigaretės ar bet kurios jos dalies, elektroninių cigarečių pildyklės realizavimą.


Toks nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą nuo 400 iki 500 eurų. Taip pat siūloma numatyti privalomą elektroninių cigarečių konfiskavimą.


Kodekso pataisos parengtos atsižvelgiant į masiškai plintantį elektroninių cigarečių vartojimą nepilnamečių tarpe.


Kaip pastebi projektą parengę parlamentarai, socialiniuose tinkluose, skelbimuose fiziniai asmenys skelbia apie parduodamas elektronines cigaretes ir jų papildymui skirtus skysčius. Užfiksavus atvejus, kuomet fizinis asmuo prekiauja elektroninėmis cigaretėmis, jo patraukimas atsakomybėn, ant projekto autorių, yra problematiškas.


Pagal dabar galiojantį teisinį reglamentavimą ta pati elektroninė cigaretė gali būti ir akcizais apmokestinama prekė – kai ji yra su skysčiu, naudojamu elektroninėmis cigaretėms pripildyti arba akcizais neapmokestinama prekė – kai ji be skysčio.

REKLAMA


Tais atvejais, kai elektroninė cigaretė yra ir akcizais apmokestinama prekė, už jos realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką šiuo metu numatyta yra bauda nuo 40 iki 200 eurų, o jeigu surašomas administracinio nusižengimo protokolas su nurodymu – skiriama 20 eurų bauda.


Atsižvelgiant į tai, kad elektroninės cigaretės nelegaliai parduodamos dažniausiai nepilnamečiams, o tai daro fiziniai asmenys neturintys (ir negalintys turėti) licencijos tokiai prekybai, ši sankcija, kodekso pataisų rengėjų nuomone, yra neadekvačiai maža.


Todėl siekdami aiškaus teisinio reglamentavimo, atgrasymo nuo pažeidimų, Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos nariai siūlo nustatyti specializuotą teisės normą, nustatančią atsakomybę už neteisėtą elektroninių cigarečių pardavimą, nepriklausomai ar ji su ar be skysčio.


Ketvirtadienį pateikimo stadijoje Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas palaikė 91 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, susilaikė 2 parlamentarai. Artimiausiu metu projektą  svarstys Seimo Teisės  ir teisėtvarkos komitetas, o  Seimo plenarinėje salėje jis turėtų atsirasti gruodžio  mėnesį.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)