Paskui S. Skvernelio steigiamą partiją seka merai: dėl jungimosi spręs Lazdijų rajono merė ir „valstiečių“ skyrius

Paskui S. Skvernelio steigiamą partiją seka merai: dėl jungimosi spręs Lazdijų rajono merė ir „valstiečių“ skyrius


Prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos svarsto jungtis Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei visas Lazdijų rajono „valstiečių“ partijos skyrius. Tuo tarpu Šilutės meras tikina sprendimą jau priėmęs – prie Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių steigiamos partijos jis jungsis.


„Valstiečių“ iškeltos merės A. Miškinienės teigimu, sprendimas, ar ji bei „valstiečių“ skyrius nuspręs jungtis prie naujai kuriamos partijos, paaiškės ketvirtadienio vakare.


„Negalėčiau nei patvirtinti, nei paneigti, vakare vyks LVŽS Lazdijų skyriaus visuotinis susirinkimas ir jame diskutuosime šiuo klausimu, priimsime vienokius ar kitokius sprendimus ir apie tuos sprendimus informuosime, kai jie bus“, – teigė merė.


Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis Eltai patvirtino, kad taip pat ketina jungtis prie S. Skvernelio kuriamos partijos. Anot jokiai partijai nebepriklausančio V. Laurinaičio, pasiūlymas buvo patrauklus dėl S. Skvernelio skirto dėmesio mažesniems regionams.


„Buvo sudaryta jų Vyriausybė, matėme visų keturių metų veiklą, tikrai regionams buvo pakankamas dėmesys, tiek dėmesio neskyrė nė viena Vyriausybė, tai buvo kaip ir tokia politinė naujiena.

REKLAMA


Pačių sprendimų taktika ir pati veikla tikrai buvo išskirtinė, tai visiems, ne tik Šilutei, bet ir pamario kraštui, Neringos, Palangos, Kretingos, Klaipėdos rajonams buvo patrauklu. Sakė, kad tai vadovas, kuris tikrai rūpinasi ne vien Vilniumi, Kaunu ir Klaipėda, bet visais kitais regionais“, – Eltai teigė V. Laurinaitis.


Ko gero, prie S. Skvernelio vadovaujamos frakcijos „Vardan Lietuvos“ buriamos partijos ketina jungtis socialdemokratas Neringos meras Darius Jasaitis. S. Skvernelio teigimu, prie jo buriamos partijos turėtų prisijungti ir didesnė Neringos socialdemokratų skyriaus dalis.


Kretingos meras svarsto, Klaipėdos rajono – nekomentuoja

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius teigia, kad sprendimas jungtis prie S. Skvernelio partijos bus priimtas tik bendru nutarimu su rinkimų komitetu. Anot jo, kol kas yra vis dar svarstoma.  


„Tiek aš, tiek mano kolegos Kretingos krašto nariai per visą tą laikotarpį esame gavę ne vieną pasiūlymą būti ar vienoje, ar kitoje partijoje. Vertiname visus pasiūlymus, tai parodymas, kad einame tinkamu keliu ir dirbame tinkamus darbus.

REKLAMA


Aš manau, kad ir šiuo atveju nelikome nepastebėti, kad yra siūloma jungtis, tačiau šiandien drąsiai galiu pasakyti, tiek aš pats, tiek mano rinkimų komitetas priimsime sprendimą tik drauge, o kol kas jokio sprendimo nesame priėmę“, – teigė Kretingos rajono meras A. Kalnius


Eltos šaltinių duomenimis, prie S. Skvernelio partijos jungtis ketinimų turi ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Visgi, meras situacijos nekomentuoja.


Rugsėjo pradžioje S. Skvernelis pranešė apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos ir paskelbė apie naujos frakcijos steigimą. Kartu su ekspremjeru iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukė dar 9 nariai, o prie naujosios frakcijos prisijungė dar trys Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę Seimo nariai. Kiek vėliau šią frakciją papildė Lietuvos regionų frakcijai priklausęs parlamentaras Zigmantas Balčytis.


Spalio mėnesį naujai įkurta Seimo frakcija „Vardan Lietuvos“ pranešė steigianti naują partiją. Pasak frakcijos seniūno S. Skvernelio, steigiama partija bus centro kairės politinė jėga.