M. Chodorkovskis apie migrantų krizę Lietuvos pasienyje: netikiu, kad Lukašenka veikia vienas, tai paslauga Kremliui

M. Chodorkovskis apie migrantų krizę Lietuvos pasienyje: netikiu, kad Lukašenka veikia vienas, tai paslauga Kremliui


Atviros Rusijos fondo vadovas Michailas Chodorkovskis sako neabejojąs, kad nelegalių migrantų krizę Lietuvos pasienyje sukėlęs Aliaksandras Lukašenka daro paslaugą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.  


„Kad Lukašenka veikia pats aš tuo visiškai netikiu, Lukašenka daro paslaugą Kremliui“, – žurnalistams sakė M. Chodorkovskis, atvykęs į Lietuvoje jau septintą kartą organizuojamą Vilniaus Rusijos forumą.


„Esu tikras, kad pabėgėlių krizė yra kryptingai išprovokuota, siekiant padaryti spaudimą Lietuvai, Lietuvos valdžiai ir Lietuvos visuomenei. Tai ne tik logiška, bet ir esama tam pakankamai įrodymų“  – pridūrė buvęs „Jukos“ akcininkas.


Jam antrino ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Pasak jo, panašu, kad Baltarusija tiesiog perėmė ir ištobulino Rusijoje jau praktikuotus kaimynų spaudimo metodus.


„Pirmieji bandymai instrumentalizuotos migracijos vyko prie Norvegijos ir Suomijos sienų iš Rusijos teritorijos, kai pabėgėliai atsidurdavo prie sienos ant dviračių. Kai kuriais atvejais net už poliarinio rato. Turbūt sudėtinga gauti tiek dviračių už poliarinio rato pabėgėliams. Akivaizdu, kad jiems turėjo kažkas padėti“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

REKLAMA


„Mes matome, kad Lukašenka pasiėmęs buvusį pavyzdį jį ištobulino ir padarė visą verslą“, – tikino jis.


Lietuvos diplomatijos vadovo teigimu, Rusija tokiais veiksmais tiesiog sėja chaosą pasaulyje. Šiame kontekste jis paminėjo ir Afganistano situaciją.


„Mes fiksuojame vieną faktą, kad Rusija bando pelnytis iš chaoso: pabėgėliai kuria chaosą, Afganistano vyriausybės griuvimas yra naujas chaosas, o su chaosu turi tvarkytis Vakarai. Sėji pats chaosą, o pjauna jį Vakarai“, – teigė jis.


Tačiau, ministro teigimu, gali atsitikti taip, kad Rusijos veiksmai gali atsisukti prieš ją pačią.


„Mes matome keletą dalykų, mes matome migrantų grupes, kurios iš tos pačios Baltarusijos mėgina jau kirsti Rusijos sieną, bandydami grįžti namo mėgina prasibrauti į Maskvą. Klausimas, ar iš Afganistano migruojantys žmonės nepasirinks Rusijos ir ar neatsitiks taip, kad Putinas, pasėjęs chaosą, gaus jį ir pjauti“, – retoriškai klausė ministras.