Perspėja dėl liūdno scenarijaus: jei skiepijimo tempas nedidės, rudenį teks grįžti prie griežtesnių ribojimų

Perspėja dėl liūdno scenarijaus: jei skiepijimo tempas nedidės, rudenį teks grįžti prie griežtesnių ribojimų


Prezidentūra tvirtina, kad tik aktyvus skiepijimas nuo COVID-19 leis išvengti griežto karantino rudenį.


„Akivaizdu, kad situacija sparčiai gerėja ir vasarą arba visai neturėsime apribojimų, arba juos turėsime minimalius.  


Kažkuria prasme kartojasi praėjusių metų scenarijus: liepa, rugpjūtis buvo tie mėnesiai ir pernai, kai užsikrėtimų turėjome labai nedaug, ruduo atnešė naujų rizikų.


Šiuo metu matome, kad būtent vakcinavimo spartos didinimas yra esminis uždavinys, kuris turėtų būti įgyvendinamas vasarą tam, kad rudenį išvengtume griežtų karantinų, kad vaikai galėtų lankyti mokyklas kontaktiniu būdu“, – trečiadienį po šalies vadovo susitikimo su Sveikatos ekspertų tarybos nariais sakė prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.


„Mes turime saugias, efektyvias vakcinas, kurios yra veiksmingos net ir prieš naują Delta atmainą“, – akcentavo patarėjas.


Todėl, S. Krėpštos teigimu, atsakingos šalies institucijos vasaros metu neturi prabangos atostogoms. Anot jo, tiesiog privalu tinkamai pasiruošti artėjančiam rudeniui.


„Atostogos yra vaikams, dirbantiems asmenims, bet institucijoms šis metas yra kritiškai svarbus, kad išvengtume karantino rudenį“, – sakė S. Krėpšta.


„Tai yra esminis uždavinys ir dalykas, apie kurį šiandien kalbėjome“, – dar kartą pažymėjo jis.  


„Jei nepasieksime aukštesnio vakcinuotų asmenų skaičiaus, susidursime su didesne tikimybe, kad rudenį turėsime grįžti prie griežtesnių apribojimų“, – apibendrino S. Krėpšta.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)