S. Krėpšta: esame netoli esminio lūžio suvaldant pandemiją

S. Krėpšta: esame netoli esminio lūžio suvaldant pandemiją


Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigia, kad šiuo metu Lietuva dėl didėjančių skiepijimo nuo COVID-19 apimčių yra netoli esminio lūžio suvaldant pandemiją.


„Šiuo metu esame ypatingoje kryžkelėje, tikrai esame labai arti to momento, kad situacija dėl įsibėgėjančio vakcinavimo pradėtų gerėti“, – antradienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje sakė S. Krėpšta.


Savo nuomonę jis pagrindė Jungtinės Karalystės patirtimi, kai šalyje paskiepijus ketvirtadalį gyventojų epidemiologinė situacija ėmė gerėti.


„Patirtis iš Jungtinės Karalystės, kuri buvo pristatyta šio susitikimo metu, įrodo, kad pasiekus ketvirtadalį paskiepytų asmenų, situacija ima gerėti ir tiek užsikrėtimų skaičius ima mažėti, tiek ir ligoninėje gydomų asmenų skaičius pradeda mažėti. Na, o pasiekus 50 proc. asmenų, paskiepytų bent pirmąja doze, situacija labai reikšmingai pasikeičia, o to jau galima tikėtis Lietuvoje birželio mėnesio pradžioje arba birželio mėnesį“, – atkreipė dėmesį šalies vadovo patarėjas.

REKLAMA


„Tai tikrai esame netoli esminio lūžio suvaldant pandemiją, bet iki tol, be abejo, karantino priemonės ir jų laikymasis yra labai svarbus“, – pridūrė jis.


Prezidentūra apie Vilniui perskirstytas vakcinas: normali sistema būtų leidusi išvengti aistrų


Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigia, kad Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimo perskirstyti dalį vakcinų, nukreipiant jas į Vilniaus regioną, įgyvendinimas nebuvo tinkamas. Prezidentūros nuomone, aiški vakcinų perskirstymo į „juodąsias“ savivaldybes sistema leistų išvengti papildomų ginčų tarp savivaldybių.


„Tokią situaciją padėtų suvaldyti normali sistema, kur būtų aiškiai pasakyta, kad „juodosios“ savivaldybės tam tikrą laikotarpį gauna daugiau vakcinų ir visi aiškiai bei skaidriai žinotų, kad jeigu kita savivaldybė taps juoda ir susirgimų skaičius išaugs, ji taip pat gaus papildomą skaičių vakcinų. Tokia sistema ir sklandus jos įgyvendinimas būtų daug prasmingesnė ir tikrai nekeltų papildomų aistrų“,– antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė S. Krėpšta.

REKLAMA


Prezidento patarėjas pažymi, kad suprantama, dėl ko SAM nusprendė skirti daugiau vakcinų sostinei, tačiau, S. Krėpštos nuomone, problema kyla dėl to, kad savivaldybės, kurioms vakcinų kiekiai buvo sumažinti, apie tai sužinojo likus vos kelioms valandoms iki skiepų gavimo.              


„Šio sprendimo logiką galima suprasti, bet sprendimo įgyvendinimas tikrai nėra tinkamas. Mes girdėjome pranešimų, kad sprendimas apie mažinamus vakcinų kiekius regionams buvo pateiktas vos prieš kelias valandas iki fakto. Miestai turėjo atšaukti suplanuotą skiepijimą“,– tvirtino S. Krėpšta.


Dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos Vilniaus mieste nuspręsta perskirstyti savaitgalio bei pirmadienio vakcinų siuntas ir skirti sostinės vakcinacijos centrams 44 proc. visų gautų vakcinų, t. y. 46 512 dozių.


Alytaus miesto, Alytaus rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių rajono, Kauno miesto, Lazdijų rajono, Marijampolės, Panevėžio miesto, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Varėnos rajono, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėms bus pristatyti anksčiau numatyti nepakitę vakcinų dozių kiekiai. Dėl įvykusio vakcinų perskirstymo dalis vakcinacijai užsiregistravusių asmenų kitose šalies savivaldybėse turės šiek tiek palaukti.