R. Karoblis: Vokietijos lyderystė Lietuvoje tęsis tol, kol pasikeis Rusija

R. Karoblis: Vokietijos lyderystė Lietuvoje tęsis tol, kol pasikeis Rusija


Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako esąs įsitikinęs, kad JAV planai išvesti iš Vokietijos maždaug 12 tūkst. karių neatsilieps vokiečių karių buvimo bei vadovavimo tarptautinio NATO bataliono Lietuvoje klausimui.


„Mes nematome tokios rizikos. Vokietija yra čia ilgam, ir lyderystės faktai, ir besitęsiančios investicijos, ir planuojama nauja infrastruktūra tai rodo“, – LRT radijui kalbėjo krašto apsaugos ministras, pridurdamas, kad Vokietijos prisiimta lyderystė užtikrinant saugumą Lietuvoje tęsis tol, kol savo politikos kursą pakeis Rusija.


„Mes matome Vokietijos aiškią lyderystę Lietuvoje, matome, kad ji yra efektyvi ir tęsis ilgam – iki tol, kol nepasikeis geopolitinė situacija. Kitaip tariant, kol nepasikeis Rusija“, – teigė R. Karoblis.


„JAV turi suverenią teisę spręsti, kiek dislokuoti pajėgų Vokietijoje. Kita vertus, kiek mums yra žinoma, Pentagonas, gynybos sekretorius, darė viską, kad būtų suderintas su Vokietija atitraukiamų karių skaičius – tikrai buvo nuolat konsultuojamasi. Iš viso to tikimės, kad žala bus minimali. Ta žala galima tik vienu atveju – tai yra signalai mūsų galimam priešininkui“, – apibendrino R. Karoblis.


Kartu krašto apsaugos ministras pabrėžė matąs tendenciją, kad Lietuvoje stiprėja ir JAV karių įsitraukimas.  


„Įsitraukimas yra nemažas, visi ženklai, kuriuos mes matome, kad JAV dalyvavimas ir buvimas Lietuvoje tęsis ir net dar intensyvės“ , – teigė jis, užsimindamas, kad Lietuvoje vyksta ir planuojamos pratybos, kuriose dalyvauja JAV kariai.

REKLAMA


Taip pat ministras patvirtino apie preliminarius JAV planus rudenį atsiųsti batalioną karių pusės metų rotacijai.


Tuo tarpu, tęsė ministras, jau yra aišku, kad rugsėjo mėnesį vienas batalionas atvyks 2 savaitėms.


„Kiti planai yra preliminarūs. Galutiniai patvirtinimai atsiranda ganėtinai vėlokai“, – teigė R. Karoblis.


Siekiant atgrasyti Rusiją, Lietuvoje nuo 2017 metų yra dislokuotas Vokietijoje vadovaujamas tarptautinis NATO batalionas.


Paskelbus apie planus iš Vokietijos patraukti 11 900 dislokuotų JAV karių, jų Vokietijoje turėtų likti 24 tūkst.


R. Karoblis: ketinama kurti dar vieną poligoną


Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigia, kad ketinama įkurti naują poligoną Vakarų Lietuvoje. Pasak ministro, to reikia tam, kad būtų pasiektas tolygesnis karinių pajėgų paskirstymas šalyje.


LRT radijui R. Karoblis antradienį sakė, kad nors Pabradės poligono galimybių suderinant NATO priešakinių pajėgų veiklą pakanka, tai, ko gero, pavyksta tik Lietuvos kariuomenės pratybų sąskaita.


„Tai pavyksta, bet galbūt Lietuvos kariuomenės pratybų sąskaita, kur turi išsitekti mažesnėse mokymo teritorijose. Iššūkių yra daugiau negu reikia ir būtent dabar yra tas momentas, kai turime dar daugiau investuoti į infrastruktūrą“, – aiškino ministras.

REKLAMA


„Dabar atliekama studija ir dėl dar vieno nemažo poligono Lietuvoje, kuris yra tiesiog reikalingas (...) Braškame kartu su sąjungininkais kartu ir sunkiai telpame“, – teigė ministras.


Kaip tvirtino R. Karoblis, poligoną statyti būtent Vakarų Lietuvoje ketinama dėl to, kad Kaliningrado srityje savo pajėgumus stiprina Rusija.


„Ieškoma galimybių būtent Vakarų Lietuvoje, kad būtų tolygesnis treniravimosi vietų paskirstymas, nes šiuo metu koncentruota Rukloje, Kazlų Rūdoje ir, aišku, Pabradėje – daugiau į centrą ir rytus, o reikėtų, kad būtų plačiau paskleista“, – apibendrino R. Karoblis.