S. Skvernelis: atvykstantiems iš trečiųjų šalių bus privalomas testavimas nuo COVID-19 ir izoliacija

S. Skvernelis: atvykstantiems iš trečiųjų šalių bus privalomas testavimas nuo COVID-19 ir izoliacija


Premjeras Saulius Skvernelis po COVID-19 komiteto posėdžio pranešė, kad po pastarojo koronaviruso židinio Kaune priimtas sprendimas, kad atvykstantiems iš trečiųjų šalių bus privalomas testavimas nuo COVID-19 ir dviejų savaičių izoliacija.


„Atvejis Kaune su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis iš Uzbekistano akivaizdžiai parodė, kad turime tobulinti užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarką. Sprendimas toks: atvykstantiems iš vadinamųjų trečiųjų, ne EBPO šalių, bus privalomas testavimas nuo COVID-19 ir dviejų savaičių izoliacija“, – savo feisbuko paskyroje sakė S. Skvernelis.


„Noriu labai aiškiai pabrėžti dar vieną dalyką. Netoleruosime tokių grasinimų, apie kuriuos skelbiama žiniasklaidoje. Į pasisakymus „išeisiu į miestą ir užkrėsiu kitus“ ir panašius arba atitinkamą elgesį bus reaguojama griežtai ir principingai. Viza tokiems asmenims bus naikinama, jie patys bus deportuojami iš Lietuvos. Šiuo konkrečiu atveju, mano žiniomis, policijos pareigūnai jau dirba, tyrimas atliekamas ir bus imamasi reikiamų priemonių“, – teigė jis.


Koronaviruso protrūkis buvo fiksuotas Kaune įsikūrusioje „Hegelmann Transporte“ bendrovėje, po to kai į šalį atvyko dirbti vairuotojai iš Uzbekijos. Kaip rašė lrytas.lt, vienas iš susirgusiųjų pranešė, kad nesulaukia jokios medicininės pagalbos ir grasina išeisiąs į lauką ir apkrėsiąs kitus.


S. Skvernelis: pasiekus konkretų užsikrėtusių asmenų skaičių, kaukių dėvėjimas tam tikrose erdvėse bus privalomas

REKLAMA


Ministras pirmininkas taip pat teigia, kad Sveikatos apsaugos ministerijai buvo pavesta nustatyti konkretų užsikrėtusių asmenų 100 tūkstančių gyventojų kriterijų. Pasak premjero, jį pasiekus įsijungtų mechanizmas, leidžiantis svarstyti ir nustatyti privalomą kaukių dėvėjimą tam tikrose erdvėse.


„Pavyzdžiui, prekybos centruose, viešajame transporte ir kitur“, – teigė jis.


„Artimiausiu metu atsakingos ministerijos pateiks rekomendacijas dėl būtinų saugumo priemonių užtikrinimo renginiuose, kurių laikantis dalyvių skaičius renginiuose nuo rugsėjo galės būti neribojamas“, – teigė jis.


Premjeras pabrėžė, kad epidemiologinė situacija Lietuvoje yra ir toliau bus nuolat stebima, jei ji blogės – reikalavimai ir taisyklės keisis.