NVSC atstovė: šiuo metu koronaviruso židinių Lietuvoje yra per 20, didžiausias nerimas – dėl situacijos asmens sveikatos priežiūros įstaigose

NVSC atstovė: šiuo metu koronaviruso židinių Lietuvoje yra per 20, didžiausias nerimas – dėl situacijos asmens sveikatos priežiūros įstaigose


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė sako, kad šiuo metu koronaviruso židinių Lietuvoje yra daugiau kaip 20. Anot jos, didžiausią nerimą kelia augantis viruso atvejų skaičius asmens sveikatos priežiūros įstaigose.


„Koronaviruso židinių Lietuvoje šiuo metu fiksuota per 20. Didžiausią nerimą kelia asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Kaip žinoma, Klaipėdos, Marijampolės asmens sveikatos priežiūros įstaigose šiuo metu sparčiai auga naujo koronaviruso atvejų. (...) Gaunami pranešimai ir iš Marijampolės ligoninės, ir tai kelia nerimą. Be jokios abejonės, kitas židinys – Nemenčinėje. Jau vakar vakare čia buvo 23 atvejai, žiūrėsime, kokia situacija bus šiandien. Tai kelia didelį nerimą“, – LRT radijui sakė G. Megelinskienė.


NVSC atstovės žiniomis, ketvirtadienį buvo ištirta 200 Nemenčinėje esančiose siuvyklos „Vilnika“ darbuotojų. Jos teigimu, tiriami ir senelių globos namų „Senevita“ darbuotojai.


„Mano žiniomis, vakar buvo ištirta apie 200 asmenų, siuvyklos darbuotojų. Dar ir šiandien bus tų asmenų testavimas, kadangi yra neištirtų. Socialinės globos įstaigos „Senevita“ darbuotojai taip pat yra tiriami, kadangi vienas asmuo turėjo sąlytį su „Vilnikoje“ dirbusiu asmeniu ir taip pat susirgo. Vakar vakaro duomenimis, buvo ištirti 178 „Senevitos“ darbuotojai“, – teigė G. Megelinskienė.


Pasak jos, nerimą kelia ir kitos socialinės globos įstaigos.


„Kitas dalykas, kuris kelia nerimą, yra ir kitos socialinės globos įstaigos. Tarp jų – Antavilių pensionatas, esantis netoli Nemenčinės. Atlikome darbuotojų apklausą, sąsajų tikrai yra. (...) Darbuotojai turi sąsajų su „Vilnikos“ darbuotojais ir jau matome tikrai ryškių epidemiologinių ryšių, kurie mums yra ypač reikšmingi“, – sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja.

REKLAMA


Vyriausybė trečiadienį pritarė draudimui atvykti ir išvykti iš Nemenčinės miestelio.


Į Nemenčinę leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems asmenims arba tiems, kurie turi specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės miestelyje dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją, ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykti.


Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi pateikti tai įrodančius dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz., mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.). Prekių ir krovinių judėjimas neribojamas.