Ragina nemanipuliuoti: PVM maitinimo įmonėms ne padidintas, bet grąžintas į priešpandeminį lygį

Ragina nemanipuliuoti: PVM maitinimo įmonėms ne padidintas, bet grąžintas į priešpandeminį lygį


Maitinimo įmonių argumentai, jog restoranai ir kavinės negali išsilaikyti nuo sausio grąžinus 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą, yra manipuliacija, tikina parlamentaras Mindaugas Lingė.


Maitinimo sektoriaus įmonės penktadienį rinksis į protestą prie Vyriausybės, prašydamos sumažinti metų pradžioje nuo 9 iki 21 proc. pakeltą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą.


Reaguodamas į tai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė pabrėžė, kad PVM lengvata maitinimo įmonėms buvo kaip pagalba verslui įvesta pandemijos laikotarpiu ir nuo sausio mokestis buvo grąžintas į priešpandeminį lygį.


„Fizinė lengvata buvo įvesta covido laikotarpiu padėti sektoriui išgyventi (...) Bet viskas grįžo į sutartus rėmus. Mokestis nėra padidintas“, – LRT radijui penktadienį sakė M. Lingė


„Labai kviesčiau nemanipuliuoti ir siekiant sektoriui išlaikyti privilegiją objektyviai vadovautis skaičiais (...) Tie argumentai ir manipuliacijos, kad taip bandoma surinkti gynybos mokesčiui, nėra korektiškos“, – pridūrė jis.

REKLAMA


Dėl to parlamentaras ragina atskirti šiuo metu vykstančias diskusijas dėl papildomo gynybos finansavimo ir PVM tarifo sugrąžinimo į 21 proc. lygį.


„Tų sričių tikrai nereikėtų priešinti“, – akcentavo jis.


Jo teigimu, „Sodros“ duomenys rodo, kad maitinimo sektoriuje nuo sausio mėnesio įdarbinama vis daugiau žmonių, neauga įmonių bankrotų, bedarbių sektoriuje skaičius.


„PVM moka vartotojai. Tai turbūt labiausiai galėtų kelti šitą klausimą, tai kam tenka (mokėti), kas eina ir naudojasi paslaugomis“, – sakė parlamentaras.


Nuo naujųjų metų nustojo galioti lengvatinis 9 proc. PVM tarifas restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms ir išsinešti teikiamam maistui.


Finansų ministerijos atstovas Irmantas Mikulėnas yra tvirtinęs, kad nustosianti galioti PVM lengvata maitinimo sektoriui valstybės ir savivaldybių biudžetams atneš papildomus 140 mln. eurų.


Tuo tarpu Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) vadovė Evalda Šiškauskienė Eltai yra teigusi, kad nuo šių metų minimaliai mėnesinei algai (MMA) pakilus iki 924 eurų, ir sektoriui pritaikius standartinį PVM, kainos galėtų augti 22 proc.

REKLAMA


2022 m. Vyriausybė siūlė PVM lengvatą maitinimo įstaigoms taikyti iki 2023 m. vidurio, tačiau Seimas nusprendė, jog ji galios visus metus. Dėl šio klausimo kilo ginčas valdančiojoje konservatorių partijoje, kadangi Vyriausybės pozicijai tuomet nepritarė tuometis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas. Galiausiai, jis buvo pašalintas iš partijos, paliko frakciją, galiausiai – ir Seimą.


Praeitais metais parlamento Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai siūlė lengvatinį 9 procentų PVM tarifą restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms taikyti neterminuotai. Seimui atmetus pasiūlymą, „valstiečiai“ inicijavo alternatyvą – lengvatinį 9 proc. PVM tarifą taikyti dar trejus metus – 2024–2026 m. Vis tik, jam taip pat parlamentas nepritarė.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)