Lietuvos ambasadorius: Europa stiprina savo saugumą, tačiau negalėtų apsiginti be JAV pagalbos

Lietuvos ambasadorius: Europa stiprina savo saugumą, tačiau negalėtų apsiginti be JAV pagalbos


Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius pripažįsta, kad Europa be Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pagalbos nėra pasirengusi save apginti. Visgi, atkreipia dėmesį jis, Europos valstybės deda dideles pastangas, kad sustiprintų savo pajėgumus.


„Ar šiandieną galėtų ES pati savaime – nustojus ir ES ir JAV partnerystei – gintis pati? Mano atsakymas yra labai aiškus – kad ne. Bet ar šiandieną Europa daug labiau skiria dėmesio gynybai? Be jokios abejonės taip“, – LRT radijui sakė A. Pranckevičius.


Visgi, pasak jo, ES vaidmuo, užtikrinant regiono saugumą, taip pat yra labai svarbus.


„ES stengiasi kuo daugiau daryti pati. Ir aš čia matau ES vaidmenį kaip papildomą, pridėtinės vertės vaidmenį, nes pagrindiniai vis dėlto ir pajėgumai, ir biudžetai yra NATO valstybių narių, – akcentavo A. Pranckevičius.


Miuncheno saugumo konferencijoje savaitgalį dalyvavęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė turįs abejonių, kad Europa gali apsiginti pati, be JAV, rašė portalas LRT.


Artėjant antrosioms Rusijos vykdomo karo Ukrainoje metinėms, pradėta kalbėti apie besikeičiančią Europos Sąjungos ir NATO saugumo padėtį bei Maskvos režimo keliamą grėsmę.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)