Nuo trečiadienio streikuos virš 3 tūkst. mokytojų

Skirmantas Lisauskas/BNS


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu, trečiadienį prasidėsiančiame mokytojų streike dalyvaus virš 3 tūkstančių pedagogų. Kol kas, anot jo, nėra nuspręsta dėl konkrečios mokytojų streiko trukmės.


„Aš manau, kad streike dalyvaus virš 200 ugdymo įstaigų. Džiaugiamės, kad prisijungė naujų ugdymo įstaigų, kai kurios gal visgi nedalyvaus, kurios dalyvavo. Tai tas skaičius bus šiek tiek didesnis, virš 3 tūkstančių mokytojų streikuos. Tikimės, kad dauguma jų atvyks ir į mitingą prie Seimo“, – žurnalistams po susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu teigė A. Navickas.


Paklaustas, kiek laiko profsąjunga planuoja tęsti pedagogų streiką, A. Navickas teigė konkrečios trukmės nenusprendęs.


„Nesame dabar tiksliai nusimatę, mes galvojame, kad 22 dieną pradėsime streiką, stebėsime Seimo sprendimus, Seimo balsavimus ir tada reaguosime į tai. Galbūt vėl darysime pertraukas, vėl streikuosime“, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas.


„Tikrai šauksime tarybos posėdį ar net visuotinį narių susirinkimą ir žiūrėdami į jų elgseną ar pakeitimus darbotvarkės, ir mes elgsimės labai lanksčiai“, – pridūrė A. Navickas.

REKLAMA


Taip pat dar nėra nuspręsta, ar trečiadienį planuojamas mitingas prie Seimo bus vienintelė streikuojančių mokytojų akcija.


„Kol kas turime pirminį planą – mitingas ir streiko pradžia, o paskui vertinsime situaciją ir jeigu reiks, priimsime tam tikrus sprendimus ir dėl kitų akcijų“, – teigė A. Navickas.


Rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.


Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip yra numačiusi Švietimo ministerija, o 32 procentais.


A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga dar prieš pradedama pirmąjį streiką pareikalavo šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų, o kitais metais – dar 30 proc.

REKLAMA


Visgi galiausiai streikuojantys mokytojai pasiūlė Vyriausybei derėtis dėl atlyginimų didinimo 30 proc. – po 15 proc. nuo kitų metų sausio ir rugsėjo.


Derybų metu Švietimo ministerijos dar rugsėjį pateiktas pasiūlymas kitais metais pedagogų darbo užmokestį didinti 21 proc., nuo sausio atlyginimus pakeliant 10 proc., nesikeitė. Todėl sutarimas dėl šio profsąjungos reikalavimo nebuvo rastas.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)