Vilnius ketina dvigubai padidinti rinkliavą už mokamas stovėjimo vietas

Vilnius ketina dvigubai padidinti rinkliavą už mokamas stovėjimo vietas


Buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas teigia, kad kitą savaitę sostinės taryboje bus aptartas siūlymas koreguoti rinkliavos už mokamas stovėjimo vietas dydžius visose mokamose automobilių statymo zonose, jas padidinant dvigubai.


„Yra pateiktas tarybos sprendimo projektas Vilniaus miesto savivaldybėje. Šiuo metu mes jį svarstome komitetuose, o kitą trečiadienį šis sprendimo projektas bus įtrauktas į tarybos posėdžio darbotvarkę“, – teigė A. Zuokas.


Savo socialinio tinklo paskyroje A. Zuokas ketvirtadienį pasidalino informacija, kad pakoregavus rinkliavas, automobilio stovėjimo mėlynojoje zonoje 1 val. įkainis išaugtų nuo 2,5 eurų iki 5 eurų, raudonojoje zonoje nuo 1,5 eurų iki 3 eurų, geltonojoje zonoje nuo 0,6 euro iki 1,2 eurų, o žaliojoje nuo 0,3 euro iki 0,6 euro.


Automobilių statymas baltojoje zonoje išlieka nemokamas.


„Susisiekimo paslaugos“: esamos kainos neefektyviai valdo parkavimą

Anot A. Zuoko perduoto savivaldybinės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ siūlymų pristatymo, tokių pokyčių poreikis yra grindžiamas argumentu, kad esamos kainos nėra pakankamos efektyviam parkavimo valdymui, ypač miesto centre. Taip pat, anot įmonės, Vilniaus pigiausių ir brangiausių zonų įkainiai yra mažiausi lyginant su kitomis Europos sąjungos sostinėmis, kai kurie jų nekeisti nuo 2005 m.

REKLAMA


„Vietinės rinkliavos įkainiai pastarąjį kartą pakeisti 2017 m. kovo 1 d., įkainiai padidėjo raudonojoje zonoje nuo 0,9 – iki 1,5 Eur/h, mėlynojoje zonoje nuo 1,8 iki – 2,5 Eur/h (geltonojoje ir žaliojoje zonose įkainiai nesikeitė, keičiamos buvo tik zonų ribos, taip reguliuojant srautus), geltonosios ir žalios zonų įkainiai patvirtinti ir galiojantys nuo 2005 metų“, – teigiama institucijos pristatyme.


„Mėlynoje zonoje jau pasiektas 85 proc. užimtumas, todėl reikalingi kiti sprendimai, nei zonų plėtimas ar keitimas“, – paaiškinama skaidrėse.


Kartu su rinkliavos zonų kainų pokyčiais siūloma koreguoti vietinės rinkliavos zonų galiojimo laiką. Mėlynoje zonoje apmokestinimas galiotų visą parą, geltonoje – pirmadienis–penktadieniais nuo 8 iki 20 val., žalioje – pirmadieniais–penktadieniais nuo 8 iki 18 val. Raudonoje zonoje pokyčiai neplanuojami ir rinkliavos zona galiotų pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8 iki 22 val.


Taip pat, pasak institucijos, kadangi rinkliavos zonos išdėstytos nenuosekliai, siūloma mėlynąją zoną sumažinti tik iki Senamiesčio, bet išplėsti raudonąsias ir geltonąsias zonas. Teigiama, kad taip būtų išvengta atvejų, kai žaliosios ir mėlynosios zonos ribojasi.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)