G. Landsbergis pasiūlė, kaip išspręsti ginčą dėl E. Bajarūno: prezidento patarėja būtų puiki ambasadorė

Lukas Balandis/BNS


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad prezidentas Gitanas Nausėda galėtų į ambasadorius Jungtinėje Karalystėje pasiūlyti savo vyriausiąją patarėją Astą Skaisgirytę.


„Galėtų prezidentas savo patarėją siųsti į Londoną. Tikrai matau puikių žmonių. Ta pati Asta Skaisgirytė, kuri yra buvusi ambasadore Londone. Manau, kad ji būtų puiki ambasadorė, jei grįžtų. Arba jos komandos nariai“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis, komentuodamas jau ne pirmą savaitę besitęsiančius valdančiųjų ir Prezidentūros ginčus dėl mobingu kaltinamo diplomato Eitvydo Bajarūno.


„Tikrai nematyčiau jokios problemos paruošti vietą arba ieškoti sutarimo būtent tiems žmonėms, kurie yra prezidento komandoje. Pirmiausiai, jei tai yra kompetentingi žmonės“, – pridūrė Lietuvos diplomatijos vadovas.


G. Landsbergio teigimu, prezidentas neturėtų baimintis, kad ministerija, iš ambasados Londone patraukusi darbuotojų kaltinimų susilaukusį E. Bajarūną, „pastatys“ savo žmogų.


„Aš girdžiu iš Prezidentūros pasvarstymą, kad neva čia gali būti rengiama vieta kažkokiam žmogui. Aš noriu tik priminti, kad prezidentas dalyvauja visų žmonių skyrime. Net jei kas nors rengtų vietą kam nors, tai prezidentas visada turi veto teisę. Kaip ir Bajarūno atveju, kaip ir kitais atvejais. Visi paskyrimai yra kompromisiniai ir sutarti tarp institucijų“, – pažymėjo G. Landsbergis.

REKLAMA


URM pranešė, jog ministras Gabrielius Landsbergis pasirašė įsakymą, kuriuo laikinai nuo spalio 19 d. sustabdo ambasadoriaus E. Bajarūno funkcijas iki kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus atstovybės darbas.


Pats mobingu kaltinamas ambasadorius yra paprašęs atlikti nepriklausomą tarnybinį patikrinimą, ar prieš jį nėra vykdomas psichologinis smurtas. Diplomato kreipimesi keltas ir klausimas dėl žalos ambasadoriaus reputacijai.


Primename, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas „Delfi“ paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, Užsienio reikalų ministerija (URM) sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.


Portalo paviešintose URM inspektorių ataskaitos detalėse kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl buvo siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

REKLAMA


Visgi šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.


Savo ruožtu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.


Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)