Švietimo ministras perspėjo streikuojančius mokytojus: atlyginimai nebus mokami

Švietimo ministras perspėjo streikuojančius mokytojus: atlyginimai nebus mokami


Daliai mokytojų penktadienį pradedant streiką, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako, kad pasirinkusiems streikuoti pedagogams nebus mokami atlyginimai.


Anot jo, tą numato Darbo kodeksas, be to, atitinkamo prašymo nesulaukta ir iš streikuosiančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS).


„Valstybė skiria mokykloms lėšas ugdymui. Suprantame, kad streikas nėra ugdymas. Pagal Darbo kodeksą streikuojantiems taip pat nepriklauso darbo užmokestis, nesame gavę ir jokio kreipimosi iš profesinės sąjungos, kad būtų daroma kažkaip kitaip.


Tai nematyčiau šiuo metu jokių argumentų, kad streiko metu streikuojantiems mokytojams būtų mokamas darbo užmokestis“, – ketvirtadienį Seime Vyriausybės valandos metu, sulaukęs tokio socialdemokratės Orintos Leiputės klausimo, sakė G. Jakštas.


Tuo metu streikuojančios profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas anksčiau šią savaitę žurnalistams sakė, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems mokytojams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis.

REKLAMA


Streiko dalyviai nuo penktadienio iš savo ugdymo įstaigų žygiuos iki Vyriausybės. Anot ministro, su 4 iš 5 pedagogų profesinių sąjungų dar deramasi, „artėjama link susitarimo“. Kartu G. Jakštas patikina, jog sieks konsensuso ir su streikuosiančia LŠDPS.


„Dėl streiko nukenčia vaikai, tėvai, mokyklų administracijai tenka didelė našta. Mūsų siekis yra kuo greičiau susitarti ir su streikuojančia profesine sąjunga. Bet sutarimo siekis turi būti abipusis“, – parlamentarams sakė ministras.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)