A. Navickas: po ministerijos pasiūlymų streikuoti panoro dar daugiau mokytojų

Lukas Balandis/BNS


Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.


„Dabartiniai ministerijos siūlymai yra negerbiantys mokytojų. Aš sakiau ministerijai, kad atsakingai teiktų siūlymus, nes tie siūlymai gali iššaukti dar didesnę reakciją, dar daugiau mokytojų gali jungtis į streiką – taip ir įvyko. Mokytojai, įvertinę siūlymus, tikrai planuoja streikuoti“, – teigė A. Navickas.


Jis tvirtina penktadienį dalyvausiantis susitikime su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu. A. Navickas tikisi išgirsti, kokiomis priemonėmis bus mažinamos klasės ir kokia yra mokytojo etato struktūra.


„Mes tartis eisime visada, jeigu tik yra noro kalbėtis. Mes toliau klausime, kaip jie planuoja pasiekti bendrai sutartų tikslų, kada, kokiomis priemonėmis, kaip jie mažins klases“, – sakė pedagogų profsąjungos pirmininkas.

REKLAMA


„Bandysime aiškintis, kas gi yra mokytojo etatas, nes niekas nežino – nei ministerija, nei mokyklose niekas nesupranta, kiek mokytojas turi dirbti už etatą“, – pridūrė A. Navickas.


Pedagogų atstovas teigia neatsitrauksiantis nuo iškelto reikalavimo didinti mokytojų atlyginimus 56 procentais.


„Mūsų siūlymas yra kelti mokytojams atlyginimus 56 procentais, kad pasiektume tą bendrą tikslą, kurį susitarėme, susitarė ir visos partijos. Dabar klausimas, kaip ir kada tą įgyvendins Vyriausybė. Klausysime jų pasiūlymų“, – kalbėjo A. Navickas.


Leidimai piketui dar neišduoti


Praėjusią savaitę į Vilniaus miesto savivaldybę dėl leidimų piketuoti kreipęsis A. Navickas pranešė, kad šiuo metu vis dar derinamos streiko prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) ir Seimo detalės.


„Derinamės, vakar aš negalėjau prisijungti, nes buvau derybose. Ten kažkas užkliuvo, tai rytoj bus kitas susitikimas. Kvietė, kad būtinai aš prisijungčiau, tai aš būtinai prisijungsiu ir bandysime išsiaiškinti, kokie ten yra trukdžiai piketui organizuoti“, – sakė jis.

REKLAMA


Vilniaus miesto savivaldybė informavo, kad vis dar deramasi dėl piketo aspektų, tokių kaip žmonių kiekis, laikas ir trukmė.


Švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas, antradienį susitikęs su pedagogų profesinių sąjungų vadovais, pasiūlė kitais metais mokytojų darbo užmokestį didinti 20,5 proc., nuo sausio atlyginimus keliant 6,5 proc. Vis dėlto, su pasiūlytu atlyginimų didinimu profsąjungų vadovai nesutiko, todėl sutarimas nebuvo rastas. Penktadienį bus tęsiamos derybos dėl atlyginimų didinimo.


Nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nusprendė rugsėjo 15 d. skelbti įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.


A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.


LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)