Prezidentas: žengtas svarbus žingsnis skatinant gynybos industrijų plėtrą Lietuvoje

Žygimantas Gedvila/BNS


Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pakeitimus, kuriais numatoma leisti gynybos ir saugumo pramonės veiklą vykdyti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ).


„Geriau vėliau negu niekada. Panaikintas beveik tris dešimtmečius galiojęs apribojimas vystyti gynybos ir saugumo pramonę laisvosiose ekonominėse zonose atrakina naują ekonomikos potencialą. Tai paskatins vietos ir užsienio investicijas į aukštesne pridėtine verte pasižymintį inovatyvų sektorių, padidins Lietuvos ekonomikos diversifikaciją ir konkurencingumą“, – teigė prezidentas.


Prezidentas diskusijoje dėl Lietuvos gynybos pramonės plėtros su Seimo, Vyriausybės ir verslo atstovais balandžio mėnesį sutarė, kad, norint pasiekti struktūrinių pokyčių, būtina imtis veiksmų valdysenos, teisinės aplinkos gerinimo, įsitinklinimo į tarptautines gamybos grandines ir sprendimų priėmimo formatus, finansavimo ir vidinės bei išorės komunikacijos srityse.


„Įstatymo dėl laisvų ekonominių zonų pakeitimas – vienas pirmųjų gynybos pramonės proveržio žingsnių. Turime nedelsdami imtis ir kitų veiksmų, kurie įtvirtintų būtinas sąlygas sėkmingai ir sparčiai gynybos pramonės plėtrai Lietuvoje. Tai nacionalinio saugumo klausimas, kuriam iki šiol trūko deramo dėmesio“, – pabrėžė šalies vadovas.

REKLAMA


Prezidentas tikisi, kad iki Seimo rudens sesijos bus parengtas gynybos pramonę ir inovacijas reglamentuojantis įstatymas, peržiūrėta ir patobulinta licencijavimo bei sertifikavimo tvarka, užtikrintas tvarus bendradarbiavimas inovacijų kūrimo srityje ir atlikti kiti veiksmai, sutarti ankstesnių diskusijų metu, pranešė Prezidentūra.


Praėjusią savaitę Seimas priėmė LEZ pagrindų įstatymo pakeitimus, kuriais sutarta nuo 2024 m. laisvosiose ekonominėse zonose atsisakyti draudimo verstis ūkine komercine veikla, susijusia su valstybės saugumo ir gynybos užtikrinimu, taip pat ginklų, šaudmenų, sprogmenų gamyba, laikymu ar pardavimu.


Lietuvoje šis draudimas galiojo nuo 1995 m.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 38 (2023)

    Savaitė - Nr.: 38 (2023)

Daugiau >>