Siūloma leisti visiems pensijų fondų dalyviams gauti vienkartinę išmoką

Siūloma leisti visiems pensijų fondų dalyviams gauti vienkartinę išmoką


Siūloma užtikrinti visiems pensijų fondų dalyviams galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką ir nebedalyvauti pensijų fondo veikloje, neatsižvelgiant į sukaupto pensijų turto dydį.


Tai numatančias Pensijų kaupimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Vaida Giraitytė-Juškevičienė ir Valentinas Bukauskas.


Jeigu Seimas pritartų, įstatyme būtų numatyta, kad pensijų fondo dalyvis pats pasirinktų, kokią renkasi gauti pensijų išmokos rūšį, atsisakant jų priklausomybės nuo sukaupto turto.


„Šiuo metu periodinės pensijų išmokos dydis dažnai netenkina pensijų fondų dalyvių. Ypač gaunantys mažas pajamas dažnai nebenori dalyvauti pensijų kaupime, tačiau laisvai to padaryti neturi teisės, jei nėra sukaupę pakankamos lėšų sumos“,- sako projektą parengusi Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.


Jos teigimu, šiuo metu galiojanti tvarka sukuria diskriminacines sąlygas kaupimo dalyviams naudotis savo pinigais.


„Tik labai mažai ir labai daug sukaupę gali disponuoti savo pinigais vienkartinių išmokų pavidalu, o didžioji dalis gyventojų yra verčiami išsipirkti anuitetą, kuris jokio realiai jaučiamo priedo prie pensijos nesukuria.

REKLAMA


Valstybė ir pensijų fondai nepateisino gyventojų vilčių, neįgyvendino pažadų, todėl mes siūlome leisti visiems žmonėms, nepriklausomai nuo sukaupto pinigų dydžio, leisti naudotis savo pinigais ar tai odontologijos paslaugoms, ar kitoms reikmėms“,- sakė Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.


Jo teigimu, priėmus siūlomą projektą bus sudarytos galimybės pensininkams pagerinti savo finansinę padėtį.


Siūloma, kad Pensijų kaupimo įstatymo pataisos įsigaliotų 2024 m. sausio 1 d. 


Šiuo metu dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra didesnis kaip 5 000 eurų, bet mažesnis kaip 10 000 eurų, mokamos periodinės pensijų išmokos.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)