Vilniaus garbės piliečio vardą gavęs Adamkus: linkiu Vilniui likti moderniu ir dinamišku

Vilniaus garbės piliečio vardą gavęs Adamkus: linkiu Vilniui likti moderniu ir dinamišku


Rotušėje buvo pagerbtas Vilniaus garbės piliečio vardą gavęs prezidentas Valdas Adamkus. Ceremonijoje, kurios metu ekscelencijai suteiktos regalijos, prezidentas teigė, kad džiaugiasi moderniu Vilniumi, kuris per paskutinius kelis dešimtmečius po Sovietų Sąjungos griūties transformavosi į modernų ir europietišką miestą.


„Galite suprasti mano jausmus, kai matau šiandieninį Vilnių. Jaukų, gyvą, modernų ir europietišką miestą. Pilną vaikų, jaunimo ir senjorų, pilną besišypsančių žmonių. Bei girdžiu gatvėse savo kalbomis kalbančius turistus iš įvairių pasaulio šalių. Tai eilinį kartą įsitikinu, kad Vilniečiai ir sostinės svečiai, tai geranoriška ir atvira bendruomenė“, – pirmadienį sostinės rotušėje pasakojo Valdas Adamkus.


Prezidentas vylėsi, kad Vilnius išliks ir ateityje kaip unikalus Vidurio Europos miestas.


„Linkiu Vilniui likti moderniu ir dinamišku, bet kartu žaliu ir ramiu. Vilnius anksčiau buvo vadinamas „Šiaurės Jeruzale“, kuris buvo laikomas išskirtine, šiek tiek Bohemiška Vidurio Europos tikrove. Ačiū visiems, kurie siekia to sugrįžimo“, –  teigė jis.

REKLAMA


Šių metų vasarį sostinės savivaldybė V. Adamkui suteikė Vilniaus miesto garbės piliečio vardą. Siūlymą inicijavo ir prezidentą pasveikino Vilniaus meras R. Šimašius. Tai aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali suteikti asmenims už padarytus reikšmingus darbus.  


Lietuvos prezidentu V. Adamkus buvo išrinktas 1998 ir 2004 m.


V. Adamkus gimė 1926 metų lapkričio 3 dieną Kaune. Karo metais dalyvavo rezistencinėje veikloje. 1944-ųjų liepos mėnesį su tėvais pasitraukė į Vokietiją. Čia besimokydamas Eichšteto lietuvių gimnazijoje sutiko ir savo būsimą žmoną Almą. Vėliau studijavo Miuncheno universiteto Gamtos fakultete. 1949 m. atvyko į JAV ir septintą dešimtmetį aktyviai įsitraukė į politinę veiklą, buvo pakviestas dirbti į naujai kuriamą JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios instituciją – Aplinkos apsaugos agentūrą. Būsimas Lietuvos vadovas aktyviai dalyvavo lietuvių išeivijos visuomeninėje ir politinėje veikloje.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)