Vyriausybė patvirtino: kai kuriems „Perlas Energija“ klientams nuo rugsėjo elektros kaina bus kompensuojama

Vyriausybė patvirtino: kai kuriems „Perlas Energija“ klientams nuo rugsėjo elektros kaina bus kompensuojama


Vyriausybė nusprendė, kad dalis  „Perlas Energija“ klientų nuo ketvirtadienio gaus kompensacijas iš valstybės ir už elektrą mokės panašią į visuomeninio tiekimo kainą.


Tai aktualu šį veiklą nutraukiantį nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusiems I ir II elektros rinkos liberalizavimo etapų vartotojams, kurie dar nesudarė sutarties su kita elektrą tiekiančia bendrove, todėl nuo rugsėjo bus perkelti į garantinį tiekimą.


„Šiuo nutarimu norime pasirūpinti I ir II etapų „Perlas Energija“ buitiniais vartotojais, kurie ne dėl savo kaltės pateko į garantinį tiekimą, nes jų laiku pasirinktas tiekėjas nevykdo prisiimtų įsipareigojimų tiekti elektrą“, – Vyriausybės posėdyje sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.


Pasak jo, kadangi dabar įstatymu leidžiama kompensuoti iki 60 proc. galutinės tiekimo kainos. Kartu bus pritaikyta ir dabar visiems buitiniams vartotojams galiojanti 9 ct/kWh kompensacija.


„Suskaičiavus galutinę kainą turime 32,8 ct/kWh. Noriu pabrėžti, kad šiai dienai garantinio tiekimo kaina, kurią skaičiuoja ESO, yra 82 ct/kWh, biržoje kaina kurį laikosi labai aukšta – virš 600 Eur/MWh, tai atsispindi ir garantinio tiekimo kainoje“, – tikino D. Kreivys.

REKLAMA


Ministras pabrėžė, kad kompensacijas savo klientams yra pažadėjusi ir pati „Perlas Energija“, todėl, jo teigimu,  veiklą nutraukiančio tiekėjo klientai mokės „labai artimą visuomeniniam tiekimui kainą“.


Kompensacija bus išmokama iki spalio – tikimasi, kad tuomet Seimas jau bus priėmęs atitinkamus įstatymo pakeitimus, leisiančius kito tiekėjo neturintiems „Perlas Energija“ pirmųjų dviejų liberalizavimo etapų klientams iki Naujųjų likti visuomeniniame tiekime.


Visi sutarties su kitu tiekėju dar neturintys „Perlas Energija“ klientai nuo ketvirtadienio pateks į garantinį elektros tiekimą, kuris yra 25 proc. brangesnis nei „Nord Pool“ biržos Lietuvos zonoje susiformavusi elektros kaina. Ministerijos parengtame nutarimo projekte pažymima, kad rugpjūčio 1-23 d. biržos kainomis, garantinis tiekimas be kompensacijų siektų 0,76 Eur/kWh.


Tuo metu žiniasklaidoje antradienį pasirodė skaičiavimų, kad šis tarifas, be valstybės kompensacijos, galėtų būti iki 82 ct/kWh.

REKLAMA


Argumentuojama, kad be tokių pakeitimų, I ir II etapų buvę „Perlas Energija“ klientai atsidurtų blogesnėje padėtyje, nei kiti kompensaciją gaunantys buitiniai vartotojai, kadangi dėl pačios įmonės veiksmų už elektrą mokės brangiau.


„Perlas Energija“ taip pat yra įsipareigojusi kompensuoti nuostolius savo klientams – įmonė ketina padengti skirtumą tarp su kitu tiekėju sudarytoje sutartyje pasiūlytos kainos ir tos kainos, už kurią elektrą tiekė pati, tačiau ne daugiau kaip 6,31 ct/kWh.


D. Kreivys yra minėjęs, kad „Perlas Energija“ pasirinkę I ir II elektros rinkos liberalizavimo etapų klientai nuo rugsėjo mėnesiui būtų perkelti į garantinį tiekimą, o iki naujųjų – visuomeninį, jei per rugpjūtį nepasirinks kito tiekėjo. Iki naujųjų visuomeninio tiekimo tarifas siekia 33 ct/kWh, tačiau vartotojai, pritaikius kompensaciją, moka 24 ct/kWh.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)