Įvardinti du rimčiausi kandidatai prezidento rinkimuose

Įvardinti du rimčiausi kandidatai prezidento rinkimuose


Jeigu prezidento rinkimai vyktų jau artimiausiu metu, didžiausio gyventojų palaikymo susilauktų pareigas einantis šalies vadovas Gitanas Nausėda, o jam rimčiausią iššūkį mestų dvi kadencijas prieš tai Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė.


Tai parodė naujienų portalo „Delfi“ užsakymu birželio 18–28 dienomis „Spinter tyrimų“ vykdyta apklausa, kurioje gyventojų teirautasi, už kurį iš kandidatų jie balsuotų, jeigu prezidento rinkimai vyktų jau šį savaitgalį.


Daugiausiai, 16,6 proc. respondentų, savo pasirinkimu įvardijo būtent dabartinį šalies vadovą G. Nausėdą, o nuo jo neženkliai atsiliko D. Grybauskaitė, kurią apklausoje paminėjo 15,2 proc.


Toliau apklausoje rikiuojasi ekspremjeras Saulius Skvernelis (7,6 proc.) bei dabartinė Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė, kurią prezidento rinkimuose palaikytų 7,2 proc. apklaustųjų.


Tuo metu kontroversiškais pasisakymais dėl karantino ribojimų bei vakcinacijos pasižymėjusį teisininką Igną Vėgėlę pasirinktų 5,8 proc. apklaustųjų.

REKLAMA


Žemiau jo rikiuojasi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė (4,4 proc.). Seimo pirmininkę ir Liberalų sąjūdžio (LS) partijos lyderę Viktoriją Čmilytę-Nielsen galimu pasirinkimu šalies vadovo rinkimuose įvardijo 2,7 proc. apklausos dalyvių.


Į dešimtuką taip pat patenka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis (2,1 proc.) bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.


Tuo metu į sąrašą įtraukti Aurelijus Veryga, Remigijus Šimašius, Aušra Maldeikienė, Valdemaras Tomaševskis ir Petras Gražulis surinko mažiau nei 2 proc. simpatikų balsų.


Dar 11,5 proc. respondentų sako, kad apskritai prezidento rinkimuose nedalyvautų, o 14,9 proc. nežinojo, kurį kandidatą pasirinktų į šalies vadovo postą.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)