Pareigūnų profsąjungos negali prasimušti pro I. Šimonytės patarėjų barjerą: nori tiesiogiai įvardinti Valstybės sienos apsaugos grėsmes ir spragas

Pareigūnų profsąjungos negali prasimušti pro I. Šimonytės patarėjų barjerą: nori tiesiogiai įvardinti Valstybės sienos apsaugos grėsmes ir spragas


Didžiausios pareigūnus vienijančios Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos atstovai skundžiasi, kad jog „negali prasimušti pro premjerės Ingridos Šimonytės patarėjų barjerą“ ir tiesiogiai ministrei pirmininkei įvardinti grėsmes ir spragas Valstybės sienos apsaugoje.


„Mums šiuo metu rodoma tik viena kryptis – Vidaus reikalų ministerija, tačiau šia kryptimi jau keliavome. Manome, kad ministrė pirmininkė negauna tikslios ir objektyvios informacijos susijusios su Nacionalinio saugumo klausimais ir valstybės sienos apsauga, todėl norime su ja susitikti akis į akį“, – sako Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės pavaduotojas Rimantas Liepa.


Motyvas, kad susitikti premjerė negali dėl įtemptos darbotvarkės, neįtikino profesinės sąjungos, manančios, jog įprastai labai komunikabili ir besidominti įvykiais premjerė rastų laiko pareigūnams, aišku, jeigu apie norą susitikti ji žinotų.


„Manome, jog ministrės pirmininkės kanceliarija nukreipia mus kitur, iš anksto manydama, jog klausimai kuriuos kelsime, yra „buitiniai“ – pinigai, aprūpinimas – todėl ir siunčia mus į Vidaus reikalų ministerijos pusę. Bet ten mes jau buvome ne kartą...

REKLAMA


Informacija, kuria norime pasidalinti su premjere, yra jautri, nes tiesiogiai susijusi su mūsų nacionaliniu saugumu ir pradėjus ją eskaluoti viešojoje erdvėje taptų tikra dovanėle nedraugiškų mums valstybių atitinkamoms institucijoms ir jų žiniasklaidai“, – situaciją komentavo Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas R. Liepa.


Pasak jo, ir nors informacija, kuria pasienio pareigūnai siekia pasidalinti tiesiogiai su ministre pirmininke yra labai jautri, susijusi su nacionaliniu saugumu bei šiuo metu vykstančiais įvykiais, visgi mano, kad jeigu nebus išgirsti, privalės šias problemas įvardinti viešai, kad atsakingi šalies asmenys būtų priversti imtis realių veiksmų, kurie ateityje leistų išvengti tragiškų pasekmių ir beprasmių aukų kilus grėsmėms.


„Problemos turi būti įvardijamos. Jos jau turėjo būti sprendžiamos arba išspręstos, o mes vis dar trypčiojame vietoje. Ne kartą teko susidurti, kai mūsų keltos problemos, kurioms neteiktas deramas dėmesys, tapo kone visos Europos problema, turiu omenyje migrantų krizę. Taip pat ir kiti klausimai, apie kuriuos kalbėjome.

REKLAMA


Mes nesiekiame „pasipiarinti“, tačiau kai viešoje erdvėje girdime kalbant apie Nacionalinės gynybos architektūros koncepciją, norime rėkti, kad itin svarbioje nacionalinio saugumo grandinėje Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir vėl buvo pamiršta“, – teigė R. Liepa.


Anot Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo Žygimanto Kalpoko, pikta ir tai, jog per siaurai matoma ir suprantama nacionalinio saugumo koncepcija ir dalis tarnybų atsiduria jos paraštėse.


Pasak Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstovų, pareigūnai laukia susitikimo ir viliasi, kad po jo pagaliau sulauks konkrečių sprendimų ir valstybės įsipareigojimų Valstybės sienos apsaugos tarnybai, kuri kartu su joje Lietuvai tarnaujančiais pasieniečiais, karo atveju ginkluotųjų pajėgų sudėtyje gintų valstybę ir taptų pirmuoju skydu, sulaikančiu agresorių.


Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija kreipėsi į visas Seimo frakcijas siūlydama joms inicijuoti Nacionalinio susitarimo pasirašymą, kuriuo būtų įsipareigojama tam tikrą sutartą procentų dalį nuo bendro valstybės biudžeto skirti vidaus tarnybai ir taip kartu išspręsti Valstybės sienos apsaugos tarnybos integravimą į krašto gynybą.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)