„Sodra“: vidutinės gyventojų pajamos per metus padidėjo 9 proc.

„Sodra“: vidutinės gyventojų pajamos per metus padidėjo 9 proc.


Šalies gyventojų vidutinės draudžiamosios pajamos antrąjį metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, padidėjo 9 proc. ir siekė 1252 eurus „ant popieriaus“, pranešė „Sodra“.


Kaip žurnalistams sakė „Sodros” Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė, pajamos ir toliau sparčiai didėjo mažų pajamų gavėjams – beveik pusei gyventojų, uždirbančių mažiau nei minimalų mėnesio atlyginimą, pajamos didėjo daugiau nei 10 proc.


„Ir toliau stebime, kaip keičiasi darbuotojų, gaunančių mažiausias pajams, dalis tarp visų dirbančiųjų. (...) Antrojo ketvirčio pabaigoje matome, kad birželį tiek, kiek ir prieš metus, turime 9 proc. dirbančiųjų, kurių pajamos nesiekia minimalios mėnesio algos“, – sakė K.Zitikytė.


Pasak jos, didžiausia dalis tokių darbuotojų, gaunančių mažiausias pajamas, yra Pagėgių, Visagino, Tauragės, Skuodo bei Šalčininkų rajonuose.


„Ieškant priežasčių, kai kurie rajonai yra sietini su didesne šešėline ekonomika, kitas dalykas – rastume savivaldybes, kur tikrai yra didesnis nutolimas nuo pramonės centrų ir galbūt tai daro įtaką“, – kalbėjo K.Zitikytė.

REKLAMA


Mažiausia tokių darbuotojų dalis yra Mažeikių ir Elektrėnų savivaldybėse, Vilniuje ir Kaune bei šių miestų rajonuose. Pasak specialistės, Mažeikiai ir Elektrėnai yra tos savivaldybės, kur yra didesnių įmonių, todėl čia neįsigali mažesnių užmokesčių kultūra. Tuo metu Vilniuje ir Kaune yra didesnė konkurencija dėl darbuotojų.


Sparčiausiai (apie 15 proc.) pajamos per metus išaugo IT specialistams, analitikams, ugniagesiams, dėstytojams bei mokytojams.


Mažiausiai (5 proc.) pajamos ūgtelėjo žemesnės kvalifikacijos darbuotojams: sunkiasvorių automobilių vairuotojams, statybininkams, kioskų ir turgaviečių darbuotojams.