Šiais metais turistai Lietuvoje turėtų išleisti daugiau kaip milijardą eurų

Šiais metais turistai Lietuvoje turėtų išleisti daugiau kaip milijardą eurų


Šiais metais į Lietuvą turėtų atvykti bent 3 mln. turistų, kurie čia praleis vieną ar daugiau dienų. Skaičiuojama, kad atvykę turistai per šiuos metus bendrai Lietuvoje turėtų išleisti daugiau kaip 1 milijardą eurų, teigia „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.


Pasak jo, tokius rezultatus lemia ne tik pasaulinės turizmo tendencijos ir vis didesnis keliaujančių žmonių skaičius, bet ir augantis Lietuvos kaip turistinės vietos patrauklumas. Antra, į Lietuvą per pastaruosius kelerius metus atėjo keli pasaulyje žinomi viešbučių tinklai.


„Per praėjusius metus Vilniuje viešbučių kambarių pasiūla šoktelėjo į viršų – naujus viešbučius atidarė ar esamus išplėtė tokie pasauliniai prekės ženklai, kaip „Marriott“, „Ibis“, „Radisson“ bei kiti. Iš viso sostinės svečiams buvo pasiūlyta apie 700 naujų viešbučių kambarių, o pačių viešbučių užimtumas nežymiai mažėjo“, – teigia A. Sagatauskas.

REKLAMA


Tuo metu Kaunas, palyginti su Vilniumi, praėjusiais metais, pasak eksperto, sulaukė apie keturis kartus mažiau turistų – iš viso apie 320 tūkstančių. Didesniąją jų dalį (67 proc.) sudarė svečiai iš užsienio.


„Be to, keliautojai Kaune praleidžia vis daugiau laiko – nakvynių skaičius pastaruosius keletą metų auga po 11 proc. kasmet. Nepaisant to, viešbučių kambarių skaičius šiame mieste nuo 2013 m. nesikeičia“, – sako A. Sagatauskas.


Kaip nurodoma jo komentare, per pastaruosius metus didelius turistų srautus pritraukė ir Palanga, Druskininkai, Birštonas. Tuo metu Trakų, Kretingos, Molėtų rajonuose turistų skaičius išaugo po 10 proc. ar daugiau. Didžiąją dalį turistų mažesniuose miestuose ir regionuose sudaro šalies gyventojai.


Tiesa, nepaisant spartaus turistų skaičiaus augimo, pagal bendrą užsienio jų srautą Lietuva vis dar atsilieka nuo Latvijos ir Estijos. Be to, į Lietuvą atvykę užsieniečiai vienos kelionės metu vidutiniškai išleidžia apie 340 eurų. Tuo metu Estijoje ši suma yra daugiau kaip du kartus didesnė.