D.Grybauskaitė pasveikino specialiojoje olimpiadoje 28 medalius iškovojusią Lietuvos rinktinę

D.Grybauskaitė pasveikino specialiojoje olimpiadoje 28 medalius iškovojusią Lietuvos rinktinę


Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasveikino XV pasaulio specialiosios olimpiados vasaros žaidynių sportininkus ir jų trenerius.


Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, vykusios žaidynės buvo jau aštuntos vasaros žaidynės, kuriose pasirodė Lietuvos atstovai. Delegacijoje tarp 38 narių buvo 26 sportininkai, kurie rungtyniavo 7 sporto šakų varžybose - lengvosios atletikos, futbolo, plaukimo, irklavimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos ir bočios.


Šioje olimpiadoje Lietuvos sportininkų iškovotas apdovanojimų skaičius ir vėl buvo rekordinis - 28 medaliai: 16 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos. Aukso medalius pelnė plaukimo, irklavimo, jėgos trikovės, lengvosios atletikos ir futbolo sporto šakų atstovai, sidabro - bočios ir stalo teniso žaidėjai.


Pasak Prezidentės, olimpiečių laimėjimai rodo, kad turime negailėti jėgų, išdrįsti ir visada pasitikėti savimi. Atkaklus darbas treniruotėse, atkaklumas ir ryžtas varžybose lėmė, kad šiose žaidynėse tiek daug kartų kilo Lietuvos vėliava. Už tai ir sportininkai, ir jų treneriai yra verti didžiausios padėkos.


D.Grybauskaitė pasveikino specialiojoje olimpiadoje 28 medalius iškovojusią Lietuvos rinktinę


Prezidentė, sveikindama Lietuvos rinktinės narius valstybės vardu ir asmeniškai, palinkėjo sveikatos bei naujų pergalių.


Specialiosios olimpinės žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms. Abu Dabyje olimpiadoje dalyvavo 7500 sportininkų iš 190 pasaulio valstybių.


Lietuviai sportininkai specialiosiose olimpiadose visada laimi medalius. 2017 m. žiemos žaidynėse Austrijoje iškovojo 23 medalius. 2015 m. vasaros žaidynėse JAV, Los Andžele, - 21 medalį. 2013 m. žiemos žaidynėse Pietų Korėjoje - 15 medalių.