Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dovana mokytojams – koncertas

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dovana mokytojams – koncertas


Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras paruošė muzikinę staigmeną mokytojams – spalio 1 d., 14 val., orkestras ruošia tiesioginę transliaciją iš tuščios Šv. Kotrynos bažnyčios. Jos metu skambės specialiai mokytojams paruošta gražiausių klasikinės muzikos kūrinių programa. Tokią transliaciją, kuri, be kita ko, truks vieną pamoką, orkestras rengia pirmą kartą.


Šv. Kristoforo kamerinio orkestro draugystė ne tik su Vilniaus, bet ir visos Lietuvos mokyklomis tęsiasi jau kurį laiką – ją įprasmina nuolatinis dalijimasis savo patirtimi, edukaciniai renginiai mokyklose ar specialiai moksleiviams organizuojami koncertai Šv. Kotrynos bažnyčioje. Lygiai taip pat, kasmet, artėjant mokytojų dienai, orkestras rengia specialų koncertą mokytojams, norėdamas padėkoti už jų darbą ugdant jaunuosius visuomenės narius. Šių metų planus šiek tiek pakoregavo pasikeitusios aplinkybės, tačiau gražios tradicijos griauti nenorėta.


„Šiemet, esant sudėtingai situacijai dėl viruso plitimo, orkestras Lietuvos mokytojams dovanoja nuotolinį koncertą. Kiekvienas mokytojas galės prisijungti prie Šv. Kristoforo kamerinio orkestro facebook'o paskyros ir tiesiogiai išgirsti gražiausius klasikinės muzikos kūrinius, kuriuos pristatys orkestro meno vadovas Modestas Barkauskas. Tikimės, kad mokytojai pasidalins galimybe tiesiogiai koncerto klausytis ir su moksleiviais, kurie kol kas negali atvykti į Vilnių ir išgirsti orkestro koncertų gyvai“, – pasakoja orkestro vadovas Nerijus Masevičius.

REKLAMA


14 val. prasidėsiantis nuotolinis koncertas tęsis lygiai vieną pamoką – tai yra 45 min. Ši transliacija savotiškai žymi ir naujos orkestro edukacinės iniciatyvos pradžią – planuojama paruošti muzikines video pamokas, kuriose būtų pristatomi Lietuvos ir užsienio kompozitoriai, muzikinės epochos ir stiliai, instrumentai, o šią medžiagą muzikos pamokų metu galėtų naudoti mokytojai. Į projektą įsitraukė profesionalūs atlikėjai ir muzikologai, kurie padės jaunajai kartai geriau suprasti klasikinės muzikos raidos procesus.


Spalio 1 d., 14 val., Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas) koncerto tiesioginė transliacija iš tuščios Šv. Kotrynos bažnyčios, skirta Tarptautinei mokytojų dienai. Pamokos trukmės (45 min) koncertą stebėti kviečiami mokytojai ir moksleiviai iš visos Lietuvos, prisijungę prie orkestro facebook'o paskyros.


Partnerio turinys.