Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?


Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173 kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug? Viena iš priežasčių – netinkamas šių produktų laikymas ir netvarkingas šaldytuvas. Dalinamės taisyklėmis, kurios padės palaikyti tvarką šaldytuve ir sumažinti švaistomo maisto kiekį.

1. Kiekvienas produktas turi savo vietą


Pirma, reikėtų atidžiai pagalvoti, kur ir kokį maistą vertėtų laikyti. Pasinaudokite restoranų virtuvių praktika, kur viršutinė lentyna paskiriama maisto likučiams, delikatesams ir maistui, kurio nereikia ruošti. Vidurinėje lentynoje sudedami pieno produktai, o apatinę lentyną palikite žaliai mėsai ir žuviai, nes būtent ši lentyna yra šalčiausia šaldytuvo vieta.


Stalčius vertėtų palikti daržovėms ir vaisiams, tačiau juos laikyti rekomenduojama skirtingose pusėse. Laikykite stalčius sandariai uždarytus, nes tai padeda palaikyti šviežioms daržovėms reikiamą drėgmę. Taip pat atskirdami ir neleisdami šiems produktams liestis, gerokai sulėtinsite jų gedimo procesą, tad galėsite ilgiau mėgautis jų teikiamais vitaminais. Atsiminkite, kad šaldytuvo durelių lentynos yra šilčiausia ir temperatūros svyravimams jautriausia vieta, todėl čia rekomenduojama dėti natūralių konservantų turinčius produktus: uogienes, sultis, padažus ir įvairius konservus.

REKLAMA


2. Atsižvelkite į technologines šaldytuvo galimybes


„Samsung“ atliktas tyrimas parodė, kad siekdami ilgiau išlaikyti maistą šviežią, bene pusė lietuvių jau naudojasi specialiomis šaldytuvo sekcijomis. Tačiau ne vien maisto paskirstymas yra svarbus: oras šaldytuve turi judėti sklandžiai, reguliuoti drėgmę ir vėdinimą lentynose.


Reaguodami į vartotojų poreikius, gamintojai kasmet pristato naujas technologijas, kurios reguliuoja drėgmės kiekį bei temperatūrą šaldytuve, tobulina bendrą vėdinimo sistemą. Kaip pavyzdys, „Twin Cooling Plus“ sistema, kuri užtikrindama šaldytuvo viduje esančią optimalią temperatūrą ir drėgmę, ilgiau išlaiko maisto produktų šviežumą ir neleidžia sklisti skirtingiems kvapams. Tad renkantis šaldytuvą verta atsiminti, kad ir technologijos prisideda prie atsakingo vartojimo.

3. Nematomas maistas – užmirštas maistas


Dažna bėda, pasitaikanti virtuvėje yra perkrautas šaldytuvas, nes toliau padėtas maistas paprasčiausiai yra pamirštamas. Norint sumažinti maisto švaistymą derėtų planuoti savo pirkinių sąrašą ir į prekybos centrą eiti kartą per savaitę. Pildant savo šaldytuvą taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kur padedate maistą. Naujai įsigytus produktus reikėtų dėti giliau, kad nepamirštumėte suvartoti produktų, įsigytų seniau.

Atsiminkite, kad šaldytuvo lentynų derėtų neperkrauti ir galinė siena turėtų būti neliečiama. Ja slenkanti šalto oro banga gali peršaldyti produktus ir padengti juos šerkšnu. Taip ne tik pasikeičia produkto maistinės savybės, bet ir šaldytuvo viduje susidaro ledo luitai, keičiantys natūralų jo stovį.

REKLAMA


4. Į maisto gamybą žiūrėkite kūrybiškai


Pastebimiausioje vietoje laikydami trumpiausią galiojimo laiką turinčius maisto produktus ar likučius nebijokite su jais eksperimentuoti. Vakarykštis troškinys gali puikiai papildyti rytinį omletą, o pavandenijusios salotos pakeptos orkaitėje ar sutrintos kartu su šviežiai spaustomis sultimis ne tik bus apsaugotos nuo šiukšliadėžės, bet ir puikiai papildys vartojamo maisto racioną. Todėl apsipirkdami pagalvokite apie jau turimą, namie laukiantį maistą.


Dar vienas patarimas – norėdami sumažinti išmetamo maisto kiekį ir palaikyti tvarką šaldytuve pasirūpinkite permatomomis maisto dėžutėmis. Skaidrios jų sienelės neleis pamiršti apie viduje esantį valgomą turinį. Taip pat, skirtingus maisto produktus sudėję į atskiras dėžutes ne tik neleisite jam susiliesti, bet ir apsaugosite šaldytuvą nuo įvairių jų skleidžiamų kvapų.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)