Vilniuje vyks trečiasis tarptautinis S.Šilinsko klasikinės gitaros konkursas

Vilniuje vyks trečiasis tarptautinis S.Šilinsko klasikinės gitaros konkursas


2019 m. vasario 20-23d. Vilniuje vyks jau trečiasis tarptautinis Sigito Šilinsko klasikinės gitaros konkursas. Tai bus reikšmingas įvykis Lietuvos gitaros gerbėjams, pedagogams ir moksleiviams.


Pastarųjų skaičius kiekvienais metais auga ir jaunieji mūsų šalies gitaristai pelno vis daugiau apdovanojimų užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose konkursuose. Kaip informuoja konkurso sumanytojas ir meno vadovas, žymus Lietuvos gitaros atlikėjas ir pedagogas Algimantas Pauliukevičiaus, šiemet konkurse dalyvaus gitaristai net iš 12 šalių: Lietuvos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Japonijos, Egipto, Prancūzijos, Vokietijos ir Škotijos.


Jaunųjų talentų pasirodymus vertins 6 žiūri komisijos nariai. Tai komisijos pirmininkas prof. Jevgenijus Gridiuško (Baltarusija), Inga Raginienė ir Saulius S. Lipčius (Lietuva), Volkmaras Zimmermannas (Danija), Sergejus Semenenkovas (Rusija).


Simboliška, kad šiemet konkursas vyks Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje, turinčioje gilias lietuviškos gitaros tradicijas. Ši mokykla yra pirmoji Vilniuje, kurioje, daugiau nei prieš keturis dešimtmečius buvo įkurta klasikinės gitaros klasė ir joje pamokas vedė Sigitas Šilinskas, o šio konkurso iniciatorius A.Pauliukevičius buvo jo mokinys.

REKLAMA


Pasak konkurso partnerio „Arts Libera International“ vadovo Gintaro Kamsiuko, tarptautinio klasikinės gitaros konkurso Lietuvoje organizavimas pastebimai didina šio instrumento populiarumą, kelia profesinį meistriškumą, jaunimo susidomėjimą ir užimtumą, leidžia susipažinti su kitų šalių gitaros meno pasiekimais bei geriausiomis tradicijomis, aktyviai vysto tarptautinį edukacinį, kultūrinį ir socialinį bendradarbiavimą.


Konkurso metu bus pristatomi naujausi leidiniai gitarai ir instrumentai vyks Antakalnio progimnazijos mokinių plakatų, skirtų specialiai gitaros konkursui, paroda. Savo pasirodymą dalyviams bei plačiajai publikai dovanos ansamblis „DUO FLAME“.


Konkurso organizatoriai - asociacija „Motus Recto“, „Arts Libera International“ ir Vilniaus Algirdo muzikos mokykla užtikrins, kad dalyviai jaustųsi patogiai bei turėtų geras sąlygas repeticijoms. Didelis dėmesys bus skiriamas pozityvaus mikroklimato sukūrimui, kad konkurso dalyviams būtų kuo mažiau psichologinės įtampos. Svečių ir dalyvių patogumui visų renginių lankymas - nemokamas.

REKLAMA


Konkurso atidarymas vasario 20 d. 10 val. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje, (Algirdo g. 23/6).


Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/International-Sigitas-Silinskas-guitar-competition


Partnerių informacija.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)