„Land Rover“ kuria savavaldį visureigį

„Land Rover“ kuria savavaldį visureigį

Savavaldžiai “Land Rover” visureigiai įveikti bekelę mokysis patys. Gamintojo nuotr.


„Land Rover“ kuria savavaldį visureigį


Nuo 2008 m. Indijos gamintojo „Tata Motors“ valdoma anglų kompanija „Jaguar Land Rover“ skelbiasi ėmusis naujo ambicingo projekto „Cortex“. Kompanija kurs savavaldį automobilį, kuris turės visureigių, įveikiančių nuožmiausias bekeles ir galinčių tai daryti bet kokiomis oro sąlygomis, savybes. Teigiama, kad savavaldžiams automobiliams įveikti bekelę padės mokslininkų kuriami algoritmai.


„Jaguar Land Rover“ įgyvendinamo projekto vertė - 3,7 mln. svarų sterlingų (4,3 mln. eurų). Planuojama sukurti „Land Rover“ markės visureigį, kurie bet kokiomis oro sąlygomis įveiks purvą, lietų, ledą, sniegą ar rūką.


Pasak „Jaguar Land Rover” pranešimo, plėtojant projektą pirmąkart pasaulyje yra pasitelkiama 5D technologija, leidžianti realiuoju laiku sujungti akustinius, vaizdo, radarų, šviesos ir nuotolio jutiklių (LiDAR) duomenis. Prieiga prie šio duomenų komplekso leidžia įsitikinti, kokioje aplinkoje yra automobilis. Besimokančių algoritmų technologijos leidžia pasiekti vis aukštesnį išmanumo lygį, kuris suteikia galimybę automobilį valdyti bet kokiu oru ir važiuojant bet kokiu paviršiumi.


„Land Rover“ kuria savavaldį visureigį


„Labai svarbu, kad mes savo autonominiams automobiliams suteiktume tokias pačias galimybes ir privalumus, kokių vartotojai tikisi iš visų „Jaguar“ ir „Land Rover“ automobilių. Savavaldės transporto priemonės – automobilių pramonės neišvengiamybė, todėl siekis užtikrinti, kad mūsų autonominio valdymo pasiūlymas suteiks daugiausia džiaugsmo, galimybių ir saugumo, yra pagrindinis variklis, įkvepiantis mus tyrinėti visas inovacijų ribas. „Cortex“ suteikia mums galimybę dirbti su puikiais partneriais, kurių patirtis artimiausiu metu leis mums įgyvendinti savo viziją“, – pranešime cituojamas Krisas Holmesas, „Jaguar Land Rover“ Autonominių ir tarpusavyje susietų automobilių tyrimo padalinio vadovas.


„Jaguar Land Rover“ kuria visiškai ir pusiau savavaldžių automobilių technologijas, siūlydami vartotojams pasirinkti skirtingą automatizavimo lygį, tačiau patirti tokį patį vairavimo malonumą ir jaustis visada vienodai užtikrintiems dėl saugumo. Vykdomas projektas – dalis kompanijos vizijos, kurios esmė – paversti autonominį automobilį patogia transporto priemone kuo didesnėje realaus gyvenimo plotmėje: vairuojant plentu ar bekele bet kokiu oru.

REKLAMA


Prie projekto prisijungė ir Birmingemo universitetas, vienas iš autonominių platformų ir radarų bei dirbtinio intelekto tyrimų pasaulio lyderių.
„Cortex“ projektas – Jungtinės Karalystės vyriausybinės inovacijų iniciatyvos „Innovate UK“ dalis.


„Land Rover“ kuria savavaldį visureigį