EK: nusikalstamos pajamos už migrantų gabenimą per Viduržemio jūrą 2017-2019 metais sudarė 370 mln. eurų

EK: nusikalstamos pajamos už migrantų gabenimą per Viduržemio jūrą 2017-2019 metais sudarė 370 mln. eurų


Nusikalstamos pajamos už migrantų gabenimą į Europos Sąjungą per Viduržemio jūrą 2017-2019 metais sudarė 370 mln. eurų. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją Briuselyje pranešė Europos Komisijos vidaus reikalų komisare Ylva Johansson.


„Migrantų gabenimas – nepaprastai naudingas verslas nusikalstamoms grupuotėms. (Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros) „Frontex“ duomenimis, vien tik Vakarų (per Maroką ir Ispaniją) ir Centriniame (per Libiją ir Italiją) Viduržemio jūros maršrutuose 2017-2019 metais žmones gabenančių grupuočių pajamos sudarė 370 mln. eurų, o juk šiuose maršrutuose buvo prarasta tūkstančiai gyvybių“, - sakė pareigūnė.


Anot komisarės, migrantai taip pat tampa kriminalinių struktūrų narių seksualinio arba darbo išnaudojimo aukomis, kol jie mėgina pasiekti Europą.


„ES aktyviai remia kovą su migrantų vežėjais, taip pat ir lėšomis iš ES skubiosios pagalbos Afrikai patikos fondo. Šio fondo programos Šiaurės Afrikos valstybėms apimtis – 870 mln. eurų, trečdalis šių lėšų skiriama sienų apsaugos sistemų gerinimui ir kovai su migrantų vežėjais“, - pareiškė Y. Johansson. Pasak jos, nuo 2015 metų ES jau suteikė Marokui 340 mln. eurų, Libijai – 145 mln. eurų, Tunisui – 85 mln. eurų.

REKLAMA


Vakarų ir Centrinis Viduržemio jūros migracijos maršrutai yra pavojingiausi, kadangi čia mėginama perplaukti jūrą tam nepritaikytomis priemonėmis. Be to, šiuos maršrutus labai sunku uždaryti, ypač – Libijos pakrantės rajone, kuris nėra efektyviai kontroliuojamas dėl šalyje besitęsiančio pilietinio karo.


Rytų Viduržemio jūros maršrutas – tai daugiausia sausumos maršrutas per Turkiją ir Graikiją. ES gana efektyviai jį uždarė 2015 metais, sudarydama susitarimą su Turkija, pagal kurį ji pažadėjo Ankarai 6 mlrd. eurų, bevizį režimą ir derybų dėl stojimo į ES paspartinimą. Iš trijų pažadų ES kol kas ištesėjo tik vieną – sumokėjo Turkijai pinigus.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)