JAV neigia, kad pradėjo visišką savo karių išvedimą iš Sirijos

JAV neigia, kad pradėjo visišką savo karių išvedimą iš Sirijos


JAV karių atitraukimas iš zonos Sirijos šiaurės rytuose, kur Turkija planuoja vykdyti karinę operaciją, nereiškia, kad JAV pradėjo visišką savo pajėgų išvedimą iš Sirijos, teigė vyresnysis JAV administracijos pareigūnas.


Neįvardinto JAV administracijos pareigūno teigimu, šiuo metu tik apie 50 JAV karių buvo perkelti Sirijos viduje, siekiant išvengti galimos žalos, bet tai nėra visiško JAV karių išvedimo iš Sirijos pradžia. JAV kariai buvo atitraukti nuo šiaurinės Sirijos sienos, kurią grasina kirsti Turkijos kariškiai.


„Atrodo, kad turkai ketina vykdyti tam tikrą karinę operaciją. JAV ginkluotosios pajėgos joje nedalyvaus“, – teigė pareigūnas.


„Prezidentas ne kartą tai sakė ir Amerikos žmonės nori, kad Amerikos kariai kuo greičiau sugrįžtų. Tai išlieka galutiniu mūsų tikslu – susigrąžinti Amerikos kariškius iš Artimųjų Rytų ir leisti šalims regione nuspręsti savo ateitį. Tačiau dabar dar ne laikas tokiam žingsniui. Perkeliame 50 kariškių Sirijos viduje“, – aiškino JAV pareigūnas.


Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad šalies kariuomenė yra pasirengusi bet kuriuo metu pradėti operaciją prieš kurdų kovotojus Sirijoje, kuriuos laiko teroristais. Turkijos prezidento pareiškimas pasirodė iškart po JAV pranešimo apie tai, kad Vašingtonas turkų operacijai netrukdys, o iš tos srities bus išvesti JAV kariai.