U. von der Leyen: Ukraina žengė didelius žingsnius į priekį kelyje narystės ES link

U. von der Leyen: Ukraina žengė didelius žingsnius į priekį kelyje narystės ES link


Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pareiškė, kad Ukraina žengė didelius žingsnius į priekį kelyje narystės Europos Sąjungoje (ES) link.


„Ukrainos ateitis yra mūsų Sąjungoje“, – pabrėžė U. von der Leyen, Europos Parlamente (EP) skaitydama metinį pranešimą.


„Žinome, kad šis kelias nėra lengvas, – tvirtino EK vadovė. – Stojimas grindžiamas nuopelnais. Tam reikia sunkaus darbo ir lyderystės. Tačiau jau pasiekta didelės pažangos.“


U. von der Leyen akcentavo, kad ES ir toliau rems Ukrainą. Komisijos pirmininkė pažadėjo, kad blokas užtikrins, jog nuo Rusijos sukelto karo pabėgusiems Ukrainos piliečiams ir toliau būtų taikoma speciali apsauga.


Ukrainai 2022 m. buvo suteiktas kandidatės į ES statusas. U. von der Leyen savo metinį pranešimą skaitė blokui svarstant, ar oficialiai pradėti derybas dėl Ukrainos stojimo.


Kova su klimato kaita yra vienas didžiųjų iššūkių


Skaitydama paskutinį šią kadenciją savo metinį pranešimą, Europos Komisijos pirmininkė Ursula vin der Leyen kovą su klimato kaita pavadino vienu svarbiausių iššūkių. Dabartinės ekstremalių orų sukeltos katastrofos rodo, kad veiksmų reikia imtis skubiai – „tai kunkuliuojančios planetos realybė“, sakė ji trečiadienį Europos Parlamente Strasbūre.

REKLAMA


U. von der Leyen pažymėjo, kad būtina užsibrėžti aiškius klimato tikslus ir juos įgyvendinti. Europos ekonomika esą kasdien rodo, jog yra pasirengusi siekti neutralumo klimatui. Pirmininkė atkreipė dėmesį į tai, kad Europoje į žaliąją ekonomiką investuojama daugiau nei JAV ir Kinijoje kartu sudėjus.


U. von der Leyen paskelbė apie seriją dialogų su pramonės atstovais dėl „švarios transformacijos“. Be kita ko, norima smarkiai plėsti vėjo energetiką.


Komisijos pirmininkė akcentavo, kad Europos piliečiai, balsuodami 2024 m. rinkimuose, nuspręs, kokios ateities nori. Svarbūs klausimai, anot jos, bus ne tik Ukrainos tema, bet ir ekonominės gerovės perspektyvos. Daugelyje jaunų žmonių ji šiandien esą įžvelgia troškimą ateities, kurią dabar turi formuoti ES.


G. Landsbergis džiaugiasi EK pirmininkės metiniu pranešimu


Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis ragina įsiklausyti į Europos Komisijos (EK) vadovės Ursulos von der Leyen pasiųstą žinutę dėl Ukrainos. Anot ministro, trečiadienį skaitydama savo metinį pranešimą EK vadovė aiškiai pabrėžė, kad Ukrainos ateitis yra susieta su Europos Sąjunga (ES).

REKLAMA


„EK pirmininkė pabrėžė aiškiai – Ukrainos ateitis yra ES. Labai norėčiau, kad ši formuluotė taptų praktiniais žingsniais pilnavertės Ukrainos narystės ES link dar šiais metais. Turime suprasti, jog giname Europą Ukrainoje – ir tai nėra tik graži retorinė frazė, bet labai svarbios, labai trapios mūsų tikrovės atspindys. Jei neapginsime Europos saugumo architektūros Ukrainoje, fronto linija labai realiai gali persikelti čia, į mūsų gatves. ES istorija įrodo, kad viskas, ką laikome ES sėkmės istorija, prasidėjo nuo drąsaus žingsnio į nežinomybę. ES išliks stipri ir vieninga geopolitinė Sąjunga, vadovaujama vertybių, idėjų ir principų“, – teigė G. Landsbergis.


AFP, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 39 (2023)

    Savaitė - Nr.: 39 (2023)

Daugiau >>