NATO vadovas: Ukraina priartėjo prie narystės Aljanse

NATO vadovas: Ukraina priartėjo prie narystės Aljanse


NATO viršūnių susitikime Vilniuje priimti sprendimai priartino Ukrainą prie narystės Aljanse, o Ukraina turi teisę pati pasirinkti savo kelią.


NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas tai pareiškė bendrame Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto (AFET) ir Saugumo ir gynybos pakomitečio (SEDE) posėdyje.


J. Stoltenbergo teigimu, per Vilniaus aukščiausiojo lygio susitikimą NATO sąjungininkėms pavyko pasiekti pažangos Ukrainos kelyje link narystės. NATO pakartojo, kad Ukraina taps Aljanso nare, ir įtraukė tris elementus, kurie faktiškai priartino šalį prie narystės.


Pirma, NATO sąjungininkės susitarė dėl esminio paketo ir finansavimo, siekiant užtikrinti visišką Ukrainos ir NATO ginkluotųjų pajėgų suderinamumą.


Antra, buvo įsteigta NATO ir Ukrainos taryba, kuri užtikrina, kad NATO sąjungininkės ir Ukraina susitinka lygiomis teisėmis.


Trečia, panaikintas Ukrainos narystės veiksmų plano reikalavimas, todėl stojimo procesas tapo vieno etapo procedūra.


J. Stoltenbergas pabrėžė, kad minėti trys dalykai – suderinamumas, NATO ir Ukrainos taryba ir narystės veiksmų plano Ukrainai reikalavimo panaikinimas – rodo, kad Ukraina priartėjo prie narystės NATO.

REKLAMA


„Tai atspindi politinę tikrovę, kad valstybės yra suverenios, valstybės sprendžia pačios, ir Ukraina, žinoma, turi teisę pati pasirinkti savo kelią, o kada Ukraina taps nare, sprendžia Ukraina ir NATO sąjungininkės. Rusija negali vetuoti jokios suverenios nepriklausomos Europos valstybės narystės“, – pabrėžė jis.


UKRINFORM inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 39 (2023)

    Savaitė - Nr.: 39 (2023)

Daugiau >>