Stojant į aukštąsias dokumentai bus priimami tik elektroniniu būdu

Stojant į aukštąsias dokumentai bus priimami tik elektroniniu būdu


Šiemet pirmą kartą visi abiturientai turės galimybę pateikti dokumentus priėmimui į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas tik elektroninėje erdvėje. Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, visi duomenys bus pateikiami užsiregistravus Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje.


Šiais metais bendrasis priėmimas vyks į 42 aukštąsias mokyklas - 20 universitetų ir 22 kolegijas. Tai - viena aukštąja mokykla mažiau nei pernai, nes nuo šio rudens Žemaitijos kolegija nebeturi teisės vykdyti koleginių studijų.


Į valstybės finansuojamas universitetines studijas šiemet bus priimta 7,3 tūkst., į kolegines - 6,4 tūkst. studentų. Lyginant su praėjusiais metais, priėmimas į valstybės finansuojamas vietas šiemet mažinamas apie 5 proc., nors bendras abiturientų skaičius mažėja 11 proc. Išimtis taikoma tik informacinių technologijų (IT) specialybėms - jų studijų vietų skaičius šiemet padidintas 50 proc.


„Toks sprendimas priimtas tenkinant darbo rinkos ir valstybės poreikius. Darbdavių atstovai prašė jų skaičių didinti 300 proc., tačiau šiandien dar nėra pasirengta iš karto tris kartus padidinti IT studijų vietų skaičių, tam prieštarauja ir aukštosios mokyklos. Tai vyks palaipsniui, nes IT specialistų ateityje reikės kur kas daugiau", - teigia švietimo ir mokslo ministrė.

REKLAMA


Stojant į aukštąsias dokumentai bus priimami tik elektroniniu būdu


Nuo šių metų įsigalioja prieš dvejus metus švietimo ir mokslo ministro priimtas sprendimas, kuriuo matematikos egzaminas įvestas kaip būtinas stojantiems į valstybės finansuojamas vietas. Todėl nuo šių metų norintys pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose turės būti išlaikę ne du, o tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos ir matematikos.


Išimtis dėl matematikos egzamino taikoma tik stojantiesiems į menų studijas - jiems laikyti matematikos brandos egzamino nėra privaloma, tačiau būtina išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos egzaminus.


Šiemet daugiau aukštųjų mokyklų taikys aukštesnį minimalų konkursinį balą. Pretenduojančių studijuoti universitetų valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose vietose konkursinis balas turės būti ne mažesnis kaip 2, kolegijų - 1,2.


Stojantiems į valstybės finansuojamas vietas konkursinis balas skaičiuojamas švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka. Dėl to, kaip skaičiuoti konkursinį balą stojantiems į valstybės nefinansuojamas vietas, aukštosios mokyklos sprendžia pačios ir nurodo tai savo priėmimo taisyklėse. Neretai stojantiems į valstybės nefinansuojamas vietas gali būti pridedama papildomų balų už joms aktualius kriterijus.


ELTA nuotr.
Pagal ELTA inf.


Stojant į aukštąsias dokumentai bus priimami tik elektroniniu būdu







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 18 (2024)

    Savaitė - Nr.: 18 (2024)