Kaip pasipuošti balkoną, kad džiugintų ir rudenį

Kaip pasipuošti balkoną, kad džiugintų ir rudenį


Nors balkonai ir terasos asocijuojasi su šiltais vasaros vakarais – sezonui pasibaigus šių vietų apleisti neturėtume. Gėlininkė Šviesa Vinkšnelė, sako, kad ruduo – puikus metas atsinaujinti, o ir įvairiausių šaltesniam sezonui tinkamų augalų – apstu. Visgi, tam, kad jie augti gražūs ir kokybiški, svarbu juos tinkamai prižiūrėti.


Kokius augalus sodinti?


Gėlininkė Šviesa Vinkšnelė, pasakoja, kad rudens laikotarpiu labiausiai tinka sodinti augalus, kurie yra atsparūs šalčiui, nereikalauja daug saulės šviesos ir nebijo drėgmės.


„Rudeninių augalų pasirinkimas yra labai platus, tačiau vienareikšmiškai reikėtų rinktis kuo spalvingesnius augalus. Jie ne tik gražiai atrodo, bet ir sukuria jaukumo jausmą. Pavyzdžiui, sodinimui balkone labai tinka viržiai, kurie yra rudeninės estetikos standartas. O, taip pat ir viržių giminaičiai – erikos, kurių žiedeliai atrodo kaip miniatiūrinės tulpės. Jos ryškios, gražios, jų spalva nekinta nuo oro sąlygų“, – teigia ji.

REKLAMA


Pasak gėlininkės, balkonuose ir terasose sodinti galima ir nuo seno pamėgtas chrizantemas – jos dera prie beveik visų augalų, jeigu balkone ar terasoje jų žadate sodinti skirtingų rūšių. Vazonuose puikiai auga ir atrodo smilgos, kurios labai gražiai atrodo ir apšerkšnijusios. Jeigu balkonas nėra erdvus, tačiau norite jį papuošti augalais, gėlininkė pataria įsirengti pakabinamus vazonus ant balkono turėklų. Jeigu norite jaukumo – galima įsigyti ir vijokliniams augalams skirtą atraminę konstrukciją. Pavyzdžiui, groteles arba sulenktus plieninius strypus. Augalus galima sodinti ir ant sienų pritvirtintų lentynų, o ant jų išdėlioti stilingus vazonus – šis metodas erdvei taip pat sukurs išskirtinio žavesio.


Kaip prižiūrėti?


Š. Vinkšnelė sako, kad rudeniniai augalai yra pakankamai atsparūs, todėl didelės priežiūros jie nereikalauja.


„Rudeninius augalus prižiūrėti paprasta. Tereikia nuskabyti lapus, kai šie paruduos, nuskinti nužydėjusius žiedus – taip jie turės daugiau energijos krauti naujus. Visgi, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ar augalas turi pakankamai drėgmės, tačiau jos neturi būti ir per daug. Reikia stebėti ar vanduo neužsilaiko, ar jis išbėga. Jeigu lauke nuolatos lyja, galima įsigyti specialius įdėklus, kurie sugeria vandenį, tereikia juos įdėti į vazono dugną“, – pasakoja Š. Vinkšnelė.


Kaip teigia gėlininkė, dėmesį atkreipti reikėtų ir į tai, kurioje pusėje yra jūsų balkonas, kur augs augalai. Anot Š. Vinkšnelės, augalai geriausiai žydi, jeigu jie yra atsukti į pietų, pietryčių ar rytų pusę – ten, kur yra daugiausia saulės šviesos. O, jei jūsų balkonas yra šiaurinėje pusėje, ji rekomenduoja rinktis augalus, kurie turi daugiau lapų: įvairiausios rūšies spygliuočius, gebenę, kitus lapingus augalus.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)