Aiškūs visi LSDP deleguojami ministrai

ELTA / Julius Kalinskas


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiume paaiškėjo visi partijos kandidatai į ministerijas. Anot premjerės Ingos Ruginienės, keisis Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo bei Kultūros ministerijų vadovai.  


Pasak jos, finansų ministrą Rimantą Šadžių turėtų keisti viceministras Kristupas Vaitiekūnas, Susisiekimo ministerijai vadovaujantį Eugenijų Sabutį – viceministras Juras Taminskas. Kultūros ministrą Šarūną Birutį turėtų pakeisti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Vaida Aleknavičienė. Tuo metu į socialinių reikalų ir darbo ministrės pareigas turėtų būti siūloma parlamento Socialinių reikalų komiteto vicepirmininkė Jūratė Zailskienė, kuri pakeis anksčiau šiai ministerijai vadovavusią I. Ruginienę.


„Keičiasi tam tikros socialdemokratų ministrų pozicijos. Į finansų ministrus siūlau Kristupą Vaitiekūną, susisiekimo ministras – Juras Taminskas, socialinės apsaugos ir darbo, vietoj manęs, tikiuosi, kad sėkmingai startuos Jūratė Zailskienė, o kultūros – Vaida Aleknavičienė“, – ketvirtadienį po socialdemokratų prezidiumo posėdžio žurnalistams komentavo premjerė Inga Ruginienė.

REKLAMA


Įvertino R. Popovienę


Savo ruožtu laikinasis socialdemokratų lyderis Mindaugas Sinkevičius teigė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrės Ramintos Popovienės kandidatūra nebuvo vertinama prokuratūroje atliekamo tyrimo dėl prie egzaminų pridėtų taškų aspektu.


„Matome ir kitose ministerijose, kad yra inicijuojami įvairūs tyrimai, komitetai siūlo pradėti (tyrimus – ELTA). Matyt, kad tyrimai ir teisėsaugos įtraukimas į politinius procesus tampa politinio gyvenimo Lietuvoje norma“, – kalbėjo M. Sinkevičius.


R. Popovienė penktadienį susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda. Socialdemokratai siūlo, kad darbą Vyriausybėje tęstų ir sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė bei vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius.


Tuo metu užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys ir krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė trečiadienį jau buvo susitikę su prezidentu ir sulaukė šalies vadovo paramos. 

REKLAMA


Ketvirtadienį pas G. Nausėdą apsilankė „valstiečių“ į ekonomikos ir inovacijos ministro pareigas deleguojamas Edvinas Grikšas bei „Nemuno aušros“ į Žemės ūkio ministerijos vadovo poziciją siūlomas Andrius Palionis. Tiesa, kol kas dar neaišku, ar šioms dviem kandidatūroms bus pritarta.


Pasirašytoje koalicijos sutartyje numatoma, kad Teisingumo ministerija atitenka Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS). Partijos lyderis Waldemaras Tomaszewskis sako turintis keturis kandidatus į teisingumo ministro postą – Rita Tamašunienė, Jaroslavas Narkevičius, Česlav Olševski ir Ignas Vėgėlė. 


Antradienį Seimas pritarė I. Ruginienės kandidatūrai į premjeres. Paskirtoji Vyriausybės vadovė ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jos paskyrimo turės pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teiks parlamentui svarstyti Vyriausybės programą.


ELTA inf.

Išklausyti garso formatu







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2026)

    Savaitė - Nr.: 21 (2026)





Daugiau >>