V. Benkunskas: Nacionalinio stadiono projektas „gali važiuoti toliau“

Lukas Balandis/BNS


Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas teigia, kad Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvada dėl Nacionalinio stadiono koncesinės sutarties parodo, kad galima tęsti projektą.


„Jį galima vertinti dvejopai. Viena vertus išgirdome, kad tiek indeksavimas reikalingas, tiek teisiniai pagrindai yra tinkamai pritaikyti ir jie buvo teisėtai atlikti. Lygiai taip pat išgirdome patvirtinimą, kad patvirtinti darbai dėl papildomų darbų įsigijimai yra teisėti“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė V. Benkunskas.


„Yra visos prielaidos, kad projektas gali važiuoti toliau“, – pabrėžė jis.


Jis patikino, kad Europos Komisijos (EK) vertinimas, kuris reikalingas atnaujinti statyboms, turėtų būti baigtas „iki vasaros". Mero manymu, iš karto po šios išvados gavimo bus galima pradėti statybos darbus.


„Šiuo atveju dar turime laiko, nes sąmoningai sutartis nebuvo pasirašyta. Mes laukėme ir VPT nuomonės. Bet sutarties įsigaliojimo viena iš esminių sąlygų yra EK išvada ir patvirtinimas, kas šiuo metu vyksta. Tai labai tikiuosi, kad iki tol, kol gausime EK sprendimą, mes išspręsime tuos klausimus viduje ir nedelsiant galės darbai eiti iš popierinio lygmens į realų“, – sakė jis.

REKLAMA


Į VPT kritiką dėl indeksavimo meras sureagavo teigdamas, kad jeigu sutartis būtų pakeista, tai pabrangintų visą projektą ir būtų prarastos išsiderėtos nuolaidos.


„Dėl indeksacijos vertinimo nuomonės išsiskiria. Bet ką iš pirminės informacijos spėjome pasižiūrėti, matome, kad yra rizika, kad jeigu būtų taikoma VPT metodologija, investicijų vertė gali didėti. Ir ta vertė, kurią siūlo perskaičiuoti, siekia apie 2,6 mln. eurų. Ir jeigu mes pritaikytume VPT siūlomą metodologiją ir koncesininkas nebetaikytų nuolaidų, minusas yra vos ne dvigubas“, – komentavo meras.


„VPT kiek tiesmukiškai traktavo ir nepamatė tų nuolaidų, kurias gavome iš koncesininko“, – tikino jis.


Pasak V. Benkunsko, nors VPT nuomonė nebus ignoruojama, tai nėra įpareigojimas keisti sutartį.


„Esminis dalykas, kad VPT pateikia savo nuomonę. Tai nėra įpareigojimas keisti sutartį. Jeigu mes turėsime teisinius argumentus ir motyvus, kodėl vienos ar kitos pastabos yra nepagrįstos, tai mes tą būtinai sakysime. Aš tik priminsiu, kad tai nėra neklystanti institucija. Dėl VPT įsikišimo neteisėto į projektą prieš 3 ir įvyko pabrangimas, kas yra viena iš indeksavimo priežasčių“, – sakė V. Benkunskas.

REKLAMA


„Neatmetu galimybės, kad kažkokios sutarties pataisos gali būti daromos“, – teigė jis.


VPT situaciją įvertino nepakankamai kompleksiškai

Anot mero, VPT į situaciją žvelgė nepakankamai kompleksiškai, tad kai kurių jų rekomendacijų įgyvendinimas kainuotų milijonus eurų. Jis paminėjo, kad savivaldybė bandys institucijai įrodyti tokių susitarimų svarbą.


„Savivaldybei susitrumpinus mokėjimo terminą nuo 22 iki 2 metų, sutartyje atsiranda refinansavimo mokestis ir mes turėtume už tai sumokėti 2,5 mln. eurų. Bet derybų metu susitarta, kad mokestis nebus taikomas. (...) Tas pats mūsų termino sutrumpinimas reiškia, kad koncesininkas gaus apie 50 mln. eurų pajamų mažiau“, – aiškino jis.


„Šioje vietoje bandysime VPT įrodyti, kad sutartį reikia įvertinti kompleksiškai. Ir rizikos balansas yra išlaikytas“, – pridūrė jis.


Ketvirtadienį Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pranešė, jog Nacionalinio stadiono koncesinės sutarties projekto pakeitimuose trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo, todėl Vilniaus savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) rizikuoja permokėti. Taip pat, anot institucijos išvados, nėra aišku, kodėl kainų padidėjimo rizika nėra dalijamasi tarp visų šalių, o atsakomybė visiškai perkeliama savivaldybei ir ministerijai.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)