A. Navickas: jau streikuoja virš 2 tūkst. švietimo darbuotojų

Skirmantas Lisauskas/BNS


Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, trečiadienio vidurdienį streikuoja 2,4 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, iš jų – 2,17 tūkst. mokytojų.


Skaičiuojama, kad šiuo metu streike dalyvauja 156 ugdymo įstaigos.


Daugiausiai mokytojų streikuoja Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio ir Alytaus miesto savivaldybėse.


Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai jau važiuoja į sostinę mitingui.


„Dauguma streikuojančių mokytojų dabar pradeda važiuoti į mitingą. Girdime, kad jau Klaipėda važiuoja, kurie arčiau Vilniaus, turbūt vėliau išvažiuos“, – Eltai teigė A. Navickas.


Pats streikuojančių mokytojų lyderis šiuo metu ruošiasi mitingui prie Seimo.


„Mes čia dabar montuojame sceną, ruošiame stendus, plakatus“, – sakė A. Navickas.


Trečiadienį švietimo darbuotojų profesinė sąjunga atnaujino mokytojų streiką. Streikas pradėtas rugsėjo pabaigoje ir spalio viduryje buvo paskelbta pertrauka, mokytojai buvo grįžę į darbus.


Profsąjungos mokytojų netenkina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymas mokytojų darbo užmokestį kitais metais didinti 21 proc. – po 10 proc. nuo sausio ir rugsėjo mėnesių. Andriaus Navicko vadovaujama profesinė sąjunga prašo kitų metų biudžete numatyti didesnį mokytojų atlyginimų kėlimą – po 15 proc. nuo sausio ir rugsėjo.


Šiuo metu Seime svarstomas Vyriausybės parengtas kitų metų valstybės biudžetas. LŠDPS pirmininkas A. Navickas tikisi, kad Seimo nariai pritars mokytojų reikalavimui kitais metais kelti atlyginimus 32 proc., o ne 21 proc., kaip yra numačiusi Vyriausybė.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)