V. Čmilytė-Nielsen dėl kritikos galimybių pasui: dabar ne laikas atsisakyti iki šiol pasiteisinusių priemonių

V. Čmilytė-Nielsen dėl kritikos galimybių pasui: dabar ne laikas atsisakyti iki šiol pasiteisinusių priemonių


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sureagavo į Prezidentūros išsakytą kritiką, kad galimybių pasas nebeatitinka omikrono atmainos sukurtų realijų, todėl privalo būti peržiūrėtas. Parlamento vadovė akcentuoja, kad šalyje plintant omikrono atmainai ir sparčiai augant užsikrėtimų COVID-19 liga skaičiui ne laikas svarstyti apie šios priemonės atsisakymą.


„Aš manau, kad visos priemonės, kurios skatina žmones būti atsakingus, skiepytis, saugoti save ir kitus, yra svarbios. Ir šiandien mes, matyt, tikrai neturėtume pamiršti, kad esame omikrono bangos jau sūkuryje, galima sakyti“, – žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.


„Situacija jau artimiausiomis savaitėmis, matyt, eis to link, kad susirgimų skaičius bus vis didesnis, todėl tikrai dabar nėra laikas kažkokiems chaotiškiems veiksmams ir atsisakymams tų priemonių, kurios iki šiol pasiteisino“, – taip pat pažymėjo ji.


Vyriausioji prezidento patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė „Žinių radijui“ antradienį teigė, kad galimybių pasas nebeatitinka omikrono atmainos sukurtų realijų, todėl privalo būti peržiūrėtas.


Anot I. Segalovičienės, galimybių pasas turėjo būti skirtas pandemijos valdymui, tačiau tapo politiniu spaudimu gyventojams vakcinuotis.