„Eurovizijoje“ – Nyderlandų triumfas ir liaupsių nesulaukęs Madonos pasirodymas

„Eurovizijoje“ – Nyderlandų triumfas ir liaupsių nesulaukęs Madonos pasirodymas


Kitų metų „Eurovizijos“ konkursą rengs Nyderlandai. Tai paaiškėjo Tel Avive, kai šios šalies atlikėjas Duncanas Laurence'as, atlikęs dainą „Arcade“, buvo išrinktas šiųmetės „Eurovizijos“ nugalėtoju.Antrojoje vietoje liko Italija, trečioje - Rusija.


Šeštadienio vakarą Tel Avive vykusiame 64-osios „Eurovizijos“ finale pasirodė 41 valstybės atlikėjai. 2019 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvavo po pirmojo pusfinalio į finalą patekusios ir po antrojo pusfinalio prie jų prisijungusios dar dešimt šalių: Prie pusfinalių barjerą įveikusių šalių prisijungė iš karto finale pasirodančios šalys - Ispanija, Italija, Izraelis, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija.


Po pirmo į finalą pateko:


Graikija, Katerine Duska, „Better Love“


Baltarusija, Zena, „Like it“


Serbija, Nevena Božovi „Kruna“


Kipras, Tamta, „Replay“


Estija, Victor Crone „Storm“


Čekija, Lake Malawi, „Friend of a Friend“


Australija, Kate Miller-Heidke „Zero Gravity“


Islandija, Hatari, „Hatriš mun sigra“


San Marinas, Serhat, „Say Na Na Na“


Slovėnija, Zala Kralj & Gašper Šanti, „Sebi“


Po antrojo pusfinalio į finalą pateko:


Šiaurės Makedonija, Tamara Todevska, „Proud“


Nyderlandai, Duncan Laurence, „Arcade“


Albanija, Jonida Maliqi, „Ktheju tokės“


Švedija, John Lundvik, „Too Late For Love“


Rusija, Sergey Lazarev, „Scream“


Azerbaidžanas, Chingiz, „Truth“


Danija, Leonora, „Love is Forever“


Norvegija, KEiiNO, „Spirit in the Sky“


Šveicarija, Luca Hanni, „She Got Me“


Malta, Michela Pace, „Chameleon“Lietuvos atstovui šiemet „Eurovizijoje“ nepasisekė - Jurijus Veklenko su daina „Run with the Lions“ nepateko į konkurso finalą.


Kaip ir pastaruosius trejus metus, šių metų konkurso finale du atskirus taškų rinkinius išdalino tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai. Po žiūrovų balsavimo telefonu, trumposiomis žinutėmis ar oficialia programėle vedėjai po vieną kartą skambino į konkurse dalyvaujančias šalis ir sužinojo, kiek taškų (1-8, 10, 12) ir kam skyrė kiekvienos šalies profesionalų komisija.


Lietuvos „eurovizinius“ balus šiemet paskelbė renginių vedėjas Giedrius Masalskis. Pasibaigus „Eurovizijos“ finalo dalyvių pasirodymams, jį pamatė apie 200 milijonų žiūrovų visame pasaulyje. „Eurovizija“ pradėta rengti nuo 1956 m. ir yra vienas populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje.