Lenkijoje du kalėti nuteisti Seimo nariai slapstėsi prezidento rūmuose

Lenkijoje du kalėti nuteisti Seimo nariai slapstėsi prezidento rūmuose


Lenkijos policija antradienį suėmė du nuteistus buvusios valdančiosios nacionalkonservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) narius, kurie slapstėsi prezidento rūmuose.


Apie tai Varšuvos policija pranešė socialiniame tinkle „X“. Pasak pranešimų Lenkijos žiniasklaidoje, šie du asmenys buvo sulaikyti prezidento rūmų viduje – tai dar vienas įspūdingas posūkis Lenkijos dešiniųjų ir kairiųjų kovoje dėl valdžios.


Centro kairiųjų ministras pirmininkas Donaldas Tuskas apkaltino dešiniųjų pažiūrų prezidentą Andrzejų Dudą trukdymu įkalinti buvusį vidaus reikalų ministrą Mariuszą Kaminskį ir buvusį valstybės sekretorių Macejų Wasiką.


„Pone Prezidente, mano nuoširdus kreipimasis Lenkijos valstybės labui: privalote nutraukti šį spektaklį. Tai mus atves į labai pavojingą padėtį“, – Varšuvoje sakė D. Tuskas.


Jis įspėjo, kad A. Duda, atėjęs iš PiS gretų, ir partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis bus patraukti atsakomybėn už konstitucijos sabotavimą ir įstatymų nesilaikymą.


Politiniai varžovai nesutaria nuo tada, kai proeuropietiškai nusiteikęs D. Tuskas ir jo koalicija per rinkimus nuvertė ilgametę valdančiąją partiją.

REKLAMA


Varšuvos policija patvirtino, kad gautas teismo nurodymas abu nuteistus politikus nugabenti į kalėjimą.


Transliuotojo TVN24 filmuotoje medžiagoje matyti, kaip policijos pareigūnai ryte akivaizdžiai veltui ieško vyrų jų namuose.


Tačiau vėliau M. Kaminskis ir M. Wasikas buvo nufotografuoti pozuojantys greta valstybės vadovo per priėmimą rūmuose, o nuotraukas platformoje „X“ paskelbė A. Dudos advokatų kontora.


M. Kaminskis sakė: „Mes nesislapstome. Šiuo metu esame su Lenkijos prezidentu, kol blogis pralaimės“.


Galiausiai vakare jie buvo sulaikyti, o A. Dudos, pasak pranešimų, rūmuose nebebuvo.


Abu jie anksčiau pirmosios instancijos teisme buvo nuteisti trejiems metams kalėjimo už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi.


Nuteisimo priežastis – 2007 metais atskleista afera, kai antikorupcijos agentūra, kuriai tuo metu vadovavo M. Kaminskis, esą sąmoningai sukurpė korupcijos bylą, kad diskredituotų tuometinį žemės ūkio ministrą Andrzejų Lepperį.

REKLAMA


2015 metais, iškart po to, kai PiS atėjo į valdžią, A. Duda prieštaringai vertinamu sprendimu suteikė malonę M. Kaminskiui ir M. Wasikui. Pernai birželį Lenkijos Aukščiausiasis Teismas panaikino jiems suteiktą malonę.


Abiem vėl teko stoti prieš teismą. Gruodžio pabaigoje Varšuvos apygardos teismas juos nuteisė dvejus metus kalėti.


Pirmadienį A. Duda dar kartą pabrėžė, kad, jo nuomone, 2015 metų malonė tebegalioja.


Trečiadienį ir ketvirtadienį turėjusi vykti parlamento sesija dėl įtemptos padėties buvo atidėta iki kitos savaitės.


DPA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)