Britų žvalgyba: tikėtina, kad Rusija nebefinansuoja grupuotės „Wagner“

Britų žvalgyba: tikėtina, kad Rusija nebefinansuoja grupuotės „Wagner“


Rusijos Federacija greičiausiai nebefinansuoja privačios karinės bendrovės „Wagner“, sakoma Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos socialinėje platformoje „X“ (anksčiau vadintoje tviteriu) paskelbtoje atnaujintoje žvalgybos suvestinėje.


Pranešime teigiama, kad grupė „Wagner“ veikiausiai juda mažėjimo ir pertvarkos proceso link, daugiausia tam, kad esant finansiniam sunkmečiui būtų sutaupytos išlaidos kovotojų atlyginimams.


„Nuo 2023 m. birželį surengto nesėkmingo maišto Rusijos valstybė ėmėsi veiksmų prieš kai kuriuos kitus „Wagner“ savininko Jevgenijaus Prigožino verslo interesus. Yra reali galimybė, kad Kremlius nebefinansuoja grupės“, – sakoma pranešime.


Pabrėžiama, kad jei Rusijos valstybė nebemoka grupei „Wagner“, antras labiausiai tikėtinas mokėtojas yra Baltarusijos valdžia. „Vis dėlto didelės pajėgos būtų reikšmingas ir potencialiai nepageidaujamas kuklių Baltarusijos išteklių eikvojimas“, – teigiama suvestinėje.


Anksčiau britų žvalgyba pranešė, kad Rusijos privačios bendrovės „Wagner“ samdiniai greičiausiai kaip instruktoriai dalyvauja pratybose Baltarusijoje prie Lenkijos ir Lietuvos sienos.


AFP, UKRINFORM inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)