Ambicingi Lenkijos planai: stipriausia kariuomenė Europoje – vos per dvejus metus

Ambicingi Lenkijos planai: stipriausia kariuomenė Europoje – vos per dvejus metus


Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas trečiadienį pareiškė, kad per dvejus metus Lenkija turės galingiausią sausumos kariuomenę Europoje.


M. Blaszczakas kalbėjo šiauriniame Torunės mieste, ten dalyvavo saugumo konferencijoje, ir sakė, kad tą pačią dieną vyks į Ščecino uostamiestį priimti pirmųjų iš JAV nupirktų tankų „Abrams“.


„Saugumas yra mūsų šalies vystymosi sąlyga, – sakė M. Blaszczakas. – Mes norime taikos, todėl turime rengtis karui. Dėl to stipriname Lenkijos kariuomenę, kitaip nei tie, kurie valdė iki 2015 metų“.


M.  Blaszczakas pridūrė, kad per dvejus metus Lenkija turės stipriausią sausumos kariuomenę Europoje. Pasak jo, valdančioji partija „Teisė ir teisingumas“ buvo teisi, įspėjusi, kad Rusija sieks atkurti imperiją, todėl ginkluotosios pajėgos turi būti gerai apginkluotos ir sukomplektuotos.


Svarbiausi saugumo ramsčiai yra kariuomenės dydis, jos ginkluotė ir modernizavimas, taip pat tarptautinis bendradarbiavimas su NATO, sakė Lenkijos gynybos ministras.  


„Už mūsų rytinės sienos vyksta karas, todėl užsakome modernią įrangą, negalime laukti. Tankų pajėgos, taip pat artilerija, yra labai svarbios“, – pabrėžė M. Blaszczakas.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)